(rozwinięcie)
 
Linia 1: Linia 1:
 
[[Grafika:Potwórzlegend.jpg|250px|thumb|[[Minotaur]] z legend]]
 
[[Grafika:Potwórzlegend.jpg|250px|thumb|[[Minotaur]] z legend]]
  +
Potwó© z legend to stworzenie wybrane przez boga do wypełnienia konkretnego zadania. Istota taka zostaje obdarzona boskimi zdolnościami i wielką siłą, które mają jej pomóc w osiągnięciu celu. Potwór z legend to stworzenie unikatowe, uważane za archetyp bytów danego rodzaju. Wzmocniony boską mocą często otrzymuje zadanie strzeżenia artefaktów lub [[portal]]i międzyplanarnych. Potwory z legend to bardzo niebezpieczne istoty. Są silniejsze, wytrzymalsze i bardziej zajadłe niż ich zwyczajni krewniacy. Większość dysponuje potężnymi formami ataku oraz cechami specjalnymi, które ujawniają piętno boskich sił. Istoty te spotyka się rzadko. Opuszczają legowiska tylko po to, by udać ię gdzieś z powierzoną przez bóstwo misją lub szukać zemsty na kimś, kto zagraża boskim planom.
'''Potwory z legend''' to starożytne, długowieczne monstra, będące swoistą matrycą dla wszystkich wędrownych potworów na [[Plan Materialny|Planie Materialnym]], takich jak [[hydra]] czy [[gorgona]]. Potwory z legend nie stanowią jednego gatunku - każdy z nich wygląda jak gatunek zrodzony przez siebie. Dobrym przykładem Potwora z legend może być pierwsza na świecie Hydra, uwięziona na bagnistej warstwie-więzieniu planu [[Elizjum]].
 
  +
 
==Źródła==
 
==Źródła==
*[[Księga Potworów]] II
+
*Księga Potworów II
 
[[Kategoria:Sferowcy]]
 
[[Kategoria:Sferowcy]]
 
[[Kategoria:Szablony]]
 
[[Kategoria:Szablony]]

Aktualna wersja na dzień 13:55, 14 wrz 2020

Minotaur z legend

Potwó© z legend to stworzenie wybrane przez boga do wypełnienia konkretnego zadania. Istota taka zostaje obdarzona boskimi zdolnościami i wielką siłą, które mają jej pomóc w osiągnięciu celu. Potwór z legend to stworzenie unikatowe, uważane za archetyp bytów danego rodzaju. Wzmocniony boską mocą często otrzymuje zadanie strzeżenia artefaktów lub portali międzyplanarnych. Potwory z legend to bardzo niebezpieczne istoty. Są silniejsze, wytrzymalsze i bardziej zajadłe niż ich zwyczajni krewniacy. Większość dysponuje potężnymi formami ataku oraz cechami specjalnymi, które ujawniają piętno boskich sił. Istoty te spotyka się rzadko. Opuszczają legowiska tylko po to, by udać ię gdzieś z powierzoną przez bóstwo misją lub szukać zemsty na kimś, kto zagraża boskim planom.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

  • Księga Potworów II
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.