FANDOM


Linia 1: Linia 1:
 
[[Grafika:PodmrokLeevoth.jpg|250px|thumb|Leevoth - Pomrok]]
 
[[Grafika:PodmrokLeevoth.jpg|250px|thumb|Leevoth - Pomrok]]
'''Pomroki''' to potomkowie starożytnego netherilu, którzy ukryci przed magiczną katastrofą na [[Plan Cienia|Planie Cienia]] powrócili niedawno na Faerun.
+
Pomroki były niegdyś humanoidami, lecz zaprzedali swe dusze za esencję cienia. Większość z nich wciąż wygląda na humanoidów o dawnym wzroście i wyglądzie, lecz o szarawej lub ciemnej, niemal czarnej skórze i oczach zasnutych bielmem. Są często chudsi niż normalni przedstawiciele ras, z których się wywodzili. Cenią ciemne ubrania, a jeśli chcą, noszą pancerze. Potrafią mówić wszelkimi językami, jakimi posługiwali się przed przemianą. Pomroki związane z cieniem, a ich zdolności zależą od panujących warunków świetlnych. Przebywając w cieniu lub ciemności zyskują znaczne zdolności, lecz w jasnym świetle są jedynie zwyczajnymi śmiertelnikami.
Boginią pomroków jest [[Shar]].
 
 
==Źródła==
 
==Źródła==
 
*[[Zapomniane Krainy: Opis Świata]]
 
*[[Zapomniane Krainy: Opis Świata]]

Wersja z 21:45, kwi 2, 2012

PodmrokLeevoth

Leevoth - Pomrok

Pomroki były niegdyś humanoidami, lecz zaprzedali swe dusze za esencję cienia. Większość z nich wciąż wygląda na humanoidów o dawnym wzroście i wyglądzie, lecz o szarawej lub ciemnej, niemal czarnej skórze i oczach zasnutych bielmem. Są często chudsi niż normalni przedstawiciele ras, z których się wywodzili. Cenią ciemne ubrania, a jeśli chcą, noszą pancerze. Potrafią mówić wszelkimi językami, jakimi posługiwali się przed przemianą. Pomroki są związane z cieniem, a ich zdolności zależą od panujących warunków świetlnych. Przebywając w cieniu lub ciemności zyskują znaczne zdolności, lecz w jasnym świetle są jedynie zwyczajnymi śmiertelnikami.

Źródła

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.