Sferopedia
Advertisement

Poniżej zestawiono wszystkie wydane podręczniki do świata gry Greyhawk . Greyhawk był wydawany w następujących falach wydawniczych:

  • 1980-1985 - World of Greyhawk pod projektem Gary'ego Gygaxa, aż do jego odejścia z TSR. 1 edycja AD&D.
  • 1988-1990 - Greyhawk Adventures pod projektem Jamesa Warda. TSR, 2 edycja AD&D.
  • 1991-1997 - mroczne fantasy pod projektem Carla Sargenta. TSR, 2 edycja AD&D.
  • 1998-2008 - przejęte przez Wizards of the Coast, powrót do fantasy. 2 edycja AD&D do 2000 roku i Żyjący Greyhawk w 3 edycji.
  • 2008-dziś - w 4 i 5 edycji zdarzały się pojedyncze podręczniki nawiązujące do Greyhawka.

Zestawy pudełkowe[]

Zestaw pudełkowe (ang. Boxed Set) to zbiory kilku złożonych ze sobą odrębnych podręczników umieszczonych w jednym pudełku. Często do całego zestawu dodawane są plakaty, mapy, karty i inne dodatki oraz gadżety związane z produktem. Dany zestaw ma często więcej niż jeden podręcznik. Pierwszy zazwyczaj przeznaczony jest dla lektury każdego, drugi zawierający sekretne informacje, intrygi i pomysły na przygody przeznaczony jest dla Mistrzów Podziemi.

Akcesoria[]

Akcesoria to podręczniki dodatkowe, moduły, zawierające multum nowych informacji o świecie. Zazwyczaj skupiają się na odrębnym elemencie świata opisując go bardzo dokładnie.

Przygody[]

Przygody to podręczniki zawierające zestawy przygód oraz rozległych kampanii, które można poprowadzić w świecie gry. Prócz wymienionych tutaj poniżej przygód oficjalnie przypisanych do świata gry Greyhawk, w świecie tym zostały osadzone także ogólne przygody D&D o symbolach modułów: A1-4, C1-2, D1-3, G1-3, EX1-2 (GC1-2), I1, L1, N1, Q1, S1-4, S4 (WG3), T1 (WG1), T1-4 (WG2) (więcej w Podręczniki AD&D 2 ed.).

Pierwsze trzy moduły miały być dodrukami starych przygód z nową numeracją:

  • WG1 miał zastąpić T1 The Village of Hommlet - Wioska Hommlet
  • WG2 miał zastąpić T1-4 The Temple of Elemental Evil - Świątynia Złych Żywiołów
  • WG3 miał zastąpić S4 The Lost Caverns of Tsojcanth - Zaginione Jaskinie Tsojcanthu

3 edycja[]

5 edycja[]

Źródła[]

Advertisement