Sferopedia
Advertisement

Poniżej zestawiono wszystkie wydane podręczniki do świata gry Dark Sun. Świat miał premierę w 1991 roku dla 2 edycji AD&D. Wznowienie tego świata gry nastąpiło dopiero w 4 edycji D&D w 2010 roku.

Zestawy pudełkowe[]

Zestaw pudełkowe (ang. Boxed Set) to zbiory kilku złożonych ze sobą odrębnych podręczników umieszczonych w jednym pudełku. Często do całego zestawu dodawane są plakaty, mapy, karty i inne dodatki oraz gadżety związane z produktem. Dany zestaw ma często więcej niż jeden podręcznik. Pierwszy zazwyczaj przeznaczony jest dla lektury każdego, drugi zawierający sekretne informacje, intrygi i pomysły na przygody przeznaczony jest dla Mistrzów Podziemi. Do Dark Sun wydano cztery zestawy pudełkowe.

Części składowe poszczególnych zestawów pudełkowych rozdzielone są liniami poziomymi. Pierwsza okładka wskazuje na okładkę całego boxu, kolejne na podręczniki w ramach całości.

Akcesoria[]

Akcesoria to podręczniki dodatkowe, moduły, zawierające multum nowych informacji o świecie. Zazwyczaj skupiają się na odrębnym elemencie świata opisując go bardzo dokładnie. Do Dark Sun wydano siedemnaście akcesoriów.

Przygody[]

Przygody to podręczniki zawierające zestawy przygód oraz rozległych kampanii, które można poprowadzić w świecie gry. Do Dark Sun wydano dziesięć przygód.

4 edycja[]

Źródła[]

Advertisement