Sferopedia
Advertisement
Sfera
Plan Pseudożywiołu Soli

Inne nazwy

Rodzaj planu

Plan Wewnętrzny

Charakter

neutralny

Organizacje

Straż Zagłady

Ważne bóstwa

brak

Ważne istoty

pseudożywiołaki soli, klejnot, hlach, mefit soli, sloggosh

Połączenia

Negatywna Energia, Woda, Szlam, Lód, Pył, Próżnia, Pelion

Położony pomiędzy Planem Żywiołu Wody a Planem Energii Negatywnej, plan ten jest uważany za najbardziej śmiercionośny spośród Planów Pseudożwiołów. Obecna tu sól wyciąga wodę z ciał istot żywych, skazując tych pozbawionych ochrony na straszliwy los. W okolicach Planu Wody substancja pseudożywiołu przypomina gorzką i nie nadającą się do picia wodę. Im dalej w głąb planu, tym substancja staje się gęstsza i bogatsza w kryształy minerałów. Kryształy osadzają się na każdym przedmiocie czy istocie zawierającej wodę i wyciągają ją do ostatniej kropli. W końcu ciecz zanika całkowicie, ustępując miejsca nieprzebytym, krystalicznym strukturom soli. W tym suchym piekle Straż Zagłady wzniosła leżącą na granicy z Energią Negatywną Cytadelę Soli, zbudowaną z solnych minerałów.

Warunki fizyczne i magiczne[]

Możliwości poruszania się po tym planie mogą przypominać te występujące na planach Wody, Szlamu bądź Ziemi, w zależności od lokacji. Oddychanie musi być zapewnione magicznie, poza tym konieczna jest ochrona przed nieustanną dehydracją. Leczenie skutków odwodnienia możliwe jest dopiero po opuszczeniu tego miejsca. Innym powszechnym zagrożeniem są kieszonki energii negatywnej.

Przywoływanie stworzeń sięga planów Wody, Soli, Energii Negatywnej, Szlamu, Pyłu, Próżni i Lodu. Stworzone tu woda i lód wytrzymują jedynie kilka chwil przed krystalizacją. Woda staje się niezdatna do picia natychmiast po kontakcie z substancją planu. Panujące tu warunki są zabójcze dla istot wodnych.

Mieszkańcy[]

Żyje tu potężna istota soli zwana Szeraklesem (potężny solny gargulec). Jest okrutną bestią, a jego magia solna budzi lęk mieszkańców wszystkich planów.

Zjawiska[]

Lokacje[]

Połączenia[]

Połączenia Planu Pseudożywiołu Soli.

  • Stagnacyjne Morze (ang. Stagnant Sea)
  • Konsumpcja (ang. Consumption)
  • Kryształowy Łańcuch (ang. Crystal Range)
  • Równiny (ang. Flats)
  • Żrąca Zamieć (ang. Stinging Storm)
  • Morze Solanki (ang. Saline Sea)

Bóstwa i Moce[]

Źródła[]


Plany Wewnętrzne

Kosmologia przestrzenna

OgieńPowietrzeWodaZiemiaEnergia PozytywnaEnergia NegatywnaDymDymLódMagmaSzlamBłyskawicaBłyskawicaMinerałMinerałParaBlaskSólPopiółPróżniaPróżniaPróżniaPyłPyłPlan EterycznyInner Planes navigation.jpg

Plany Żywiołów: OgieńPowietrzeWodaZiemia
Energie: NegatywnaPozytywna
Plany Parażywiołów: DymLódMagmaSzlam
Plany Pozytywnych Pseudożywiołów : BlaskBłyskawicaMinerałPara
Plany Negatywnych Pseudożywiołów : PopiółPróżniaPyłSól

Advertisement