Sferopedia
Advertisement

Plan Pseudożywiołu Pary leży pomiędzy Planem Żywiołu Wody a Planem Energii Pozytywnej. Wbrew pozorom nie jest tu gorąco. Wszędzie unosi się kleista, wbijająca się w każdy zakamarek mgła. Głównym zagrożeniem jest możliwość utonięcia w tej wodnistej substancji. Przy granicy z Planem Wody mgła przypomina wypełniony bąbelkami ocean, który stopniowo rozrzedza się w drobne kropelki, zaczynające świecić energetycznym blaskiem, w miarę zbliżania się do Energii Pozytywnej. Tuż przy granicy z tym planem stoi Wieża Lodu - błyszcząca iglica widoczna z ogromnej odległości. Nieznane jest jej pochodzenie, jest jednak używana przez alchemików wytwarzających szczególnie skomplikowane mikstury.

Warunki fizyczne i magiczne[]

Poruszanie się po tym planie przypomina warunki Planu Powietrza, choć przy granicy z Planem Wody ruch wymaga bardziej płynięcia niż lotu. Wszystkie ruchy spowalnia gęsta, dusząca mgła, chyba że zastosuje się czar oddychania pod wodą. Powyżej kilkunastu metrów widoczność jest ograniczona.

Czary przywołujące sięgają do planów Pary, Wody, Energii Pozytywnej, Lodu, Szlamu, Minerału i Błyskawic. Z powodu dużej gęstości powietrza czary działają tak, jak na Planie Żywiołu Wody, z wyjątkiem zaklęć opartych na ogniu, które działają, choć z o połowę mniejszym efektem.

Mieszkańcy[]

Stworzenia pary: fabere, javoose, klyndes, marid, mefit mgły, mefit pary, pseudożwiołak pary, wavefire

Zjawiska[]

Lokacje[]

Połączenia[]

Połączenia Planu Pseudożywiołu Pary.

  • Kraina Ckliwego Strachu (ang. Realm of Cloying Fear)
  • Wyspy Wody (ang. Islands of Water)
  • Sędziwy Mróz (ang. Hoarfrost )
  • Obłok Śmierci (ang. The Deathcloud)
  • Szalejące Mgły (ang. Raging Mists)
  • Las Odłamków (ang. Shard Forest)

Bóstwa i Moce[]

Źródła[]


Plany Wewnętrzne

Kosmologia przestrzenna

OgieńPowietrzeWodaZiemiaEnergia PozytywnaEnergia NegatywnaDymDymLódMagmaSzlamBłyskawicaBłyskawicaMinerałMinerałParaBlaskSólPopiółPróżniaPróżniaPróżniaPyłPyłPlan EterycznyInner Planes navigation.jpg

Plany Żywiołów: OgieńPowietrzeWodaZiemia
Energie: NegatywnaPozytywna
Plany Parażywiołów: DymLódMagmaSzlam
Plany Pozytywnych Pseudożywiołów : BlaskBłyskawicaMinerałPara
Plany Negatywnych Pseudożywiołów : PopiółPróżniaPyłSól

Advertisement