Sferopedia
Advertisement

Graniczący z dwoma straszliwymi planami: ognia i ziemi, Plan Parażywiołu Magmy jest niebezpiecznym miejscem. Można go opisać jako morze płomieni, wylewających się z Planu Żywiołu Ognia, z wolna gasnących i wlewających się strumieniami lawy na Plan Żywiołu Ziemi. Powierzchnia podlega nieustannym zmianom, kiedy zastygająca jest zmywana i zalewana przez nowe rozżarzone potoki magmy. W pobliżu Planu Ognia z tego płonącego morza wytryskują liczne magmowe gejzery. W okolicach Planu Ziemi można spotkać dryfujące wyspy zastygłej lawy, bazaltu i innych wulkanicznych skał, które zdążyły ostygnąć.

Bardzo niewiele istot może przetrwać w tych warunkach, jest tu też niewiele miejsc godnych uwagi. Najważniejszym z nich jest Caldera, warownia Chilimby, Pierwszego Generała Kotła i Pana Wszystkich Mefitów. Ten lord parażywiołu uważa się za władcę całego planu, nie posiadając znaczących konkurentów. Regularnymi gośćmi są tutaj ifryty i dao, które spotykają się na tym neutralnym gruncie by prowadzić negocjacje handlowe.

Warunki fizyczne i magiczne[]

Do przetrwania na tym planie konieczna jest ochrona przed żarem i jakiś czar lub przyrząd filtrujący powietrze. Bez nich bijące od lawy gorąco upiecze każdego śmiałka w kilka sekund, chyba że najpierw uduszą go bijące od niej cuchnące opary. Również chodzenie po płynnej powierzchni wymaga magicznych zabezpieczeń. Nawet wtedy zły krok może oznaczać zapadnięcie się i straszliwą śmierć w morzu magmy.

Zaklęcia rzucane na tym planie podlegają ograniczeniom wynikającym ze straszliwego gorąca. Zaklęcia sprowadzające przywołują istoty z planu magmy, ognia, ziemi, minerałów, blasku, pyłu i popiołu.

Mieszkańcy[]

Stworzenia magmy: gorzelce, dao, dzieci lawy, gelterfish, ifryty, magmowce, mefity magmy, mefity ognia, ogniste giganty, ogniste nietoperze, parażywiołaki magmy, smoczyska magmy, thoqqua

Zjawiska[]

Często zdarzają się nagłe eksplozje lawy, które rozrzucają stopioną skałę w promieniu kilku do kilkunastu metrów.

Lokacje[]

Caldera

Połączenia[]

Połączenia Planu Parażywiołu Magmy.

  • Jarzące Wydmy (ang. Glowing Dunes)
  • Parzące Mgły (ang. Searing Mists)
  • Kredowe Wyspy (ang. Chalk Islands)
  • Piaski (ang. Sands)
  • Spalona Ziemia (ang. Scorched Earth)
  • Obsydianowy Las (ang. Obsidian Forest)

Bóstwa i Moce[]

  • Chilimba - mefit magmy, Lord Parażywiołu i samozwańczy władca planu.

Źródła[]


Plany Wewnętrzne

Kosmologia przestrzenna

OgieńPowietrzeWodaZiemiaEnergia PozytywnaEnergia NegatywnaDymDymLódMagmaSzlamBłyskawicaBłyskawicaMinerałMinerałParaBlaskSólPopiółPróżniaPróżniaPróżniaPyłPyłPlan EterycznyInner Planes navigation.jpg

Plany Żywiołów: OgieńPowietrzeWodaZiemia
Energie: NegatywnaPozytywna
Plany Parażywiołów: DymLódMagmaSzlam
Plany Pozytywnych Pseudożywiołów : BlaskBłyskawicaMinerałPara
Plany Negatywnych Pseudożywiołów : PopiółPróżniaPyłSól

Advertisement