Sferopedia
Advertisement
Sfera
Mirror.jpg
Spoglądający z Planu Luster mefit lustra
Plan Luster

Inne nazwy

Rodzaj planu

Plan Przechodni

Charakter

Neutralny (poszczególne konstelacje mogą różnić się charakterem)

Organizacje

brak

Ważne bóstwa

brak

Ważne istoty

Nerra, lustrzane jaźnie, mefity luster

Połączenia

Plan Luster to Plan Przechodni - a ścićlej mówiąc, zbiór Planów Przechodnich - który istnieje w przestrzeni poza odbijającymi obraz powierzchniami. Błędna jest teoria głosząca, że zwierciadło ukazuje obraz dzięki odbijaniu światła. Lustra posiadają własną magię i pozwalają postaciom dostrzegać rzeczywistość, która istnieje równolegle do tej im znanej. Odpowiednim zaklęciem podróżnik potrafi zmienić takie okno w drzwi i przejść do przestrzeni za zwierciadłami, do miejsca potęgi i niebezpieczeństw. Idąc korytarzami podróżnik znajduje się w długim korytarzu, wiodącym w prawo i na lewo. Poza nim przez zwierciadło wyraźnie widoczny jest Plan Materialny, mimo że inni we wspomnianym wymiarze widzą jedynie własne odbicia. Idąc korytarzami podróżnik dostrzega inne okna, będące zwierciadłami na innych planach. Zazwyczaj z pojedynczym Planem Luster związane jest 5 do 20 zwierciadeł, które mogą łączyć się z dowolnymi miejscami - Planami Zewnętrznymi, Alternatywnym Planem Materialnym, a nawet innymi lokacjami na tym samym Planie Materialnym. Kamienny korytarz łączący lustra wije się i zakręca. Podróżnicy zwykle napotykają nowe zwierciadła co 12 do 72 metrów. Plan Luster to ukryty wymiar, nieznany większości mieszkańców Planu Materialnego. Jedynymi jego gośćmi są poszukiwacze tajemnic lub dróg wiodących do innych miejsc. Istnienie tego planu może pozwolić jednostkom przeniknąć do obszarów niedostępnych w inny sposób, na przykład pozbawionych łączności z Planem Materialnym.

Mieszkańcy[]

  • Lustrzane jaźnie: Każdy odwiedzający Plan Luster tworzy samym swoim wtargnięciem lustrzaną kopię, posiada ona identyczny ekwipunek (za wyjątkiem luster), zdolności, odwrotny od niej charakter, posługuje się głównie inną ręką itp. Wszystkie lustrzane jaźnie nienawidzą swoich "stwórców" i za wszelką cenę starają się ich zabić. Znają położenie swoich ofiar na tym planie, a razie śmierci lub opuszczenia tej sfery przez stwórcę roztrzaskują się w drobne lustrzane kawałki. Jeśli go pokona, może opuścić ten plan wypełniając własne cele.
  • Nerra: Ci przybysze o wyglądzie humanoidów o lustrzanej skórze, starają zastąpić wkraczających na ten plan obieżysferów ich lustrzanymi jaźniami, z tego powodu są zawsze gotowe na walkę, w której wykorzystują stworzone z luster bronie i powiązaną z nimi magię. Większość nich nie nosi ubrań a także ekwipunku.
  • Mefit lustra: Te mefity są znudzone monotonią swojego rodzinnego planu. Zabijają czas na wzajemnych żartach, oraz różnych produktywnych zajęciach mających coś wspólnego z kamieniami czy szkłem (jak rzeźbiarstwo czy jubilerstwo) - a najchętniej podglądają z luster mieszkańców Planu Materialnego. Kiedy tylko mogą, uciekają na Plan Materialny gdzie zaczynają popełniać liczne złośliwości.

Linki zewnętrzne[]

  • Mistrz Luster - autorska klasa prestiżowa powiązana z Planem Luster.

Źródła[]

Advertisement