Sferopedia
Advertisement
Sfera
Plan Energii Pozytywnej

Inne nazwy

Sfera Energii Pozytywnej, Plan Życia, Krzepkość, Wigor, Życiowa Energia, Dusza, Duch, Chi, Chakra, Kundalini

Rodzaj planu

Plan Wewnętrzny

Charakter

neutralny

Organizacje

Ważne bóstwa

Elishar

Ważne istoty

xeg-yi, energony duchowe

Połączenia

Plan Energii Pozytywnej jest jednym z planów wewnętrznych. Nazywany jest Planem Życia, Krzepkością, Wigorem, Życiową Energią, Duszą, Duchem, Chi, Czakrą, czy Kundalini, (nazw tych jest o wiele więcej). To miejsce tworzenia, skąd wszystkie rzeczy biorą swoje piękno, wartość i prawdziwą egzystencję. Nie ma tu ziemi, wody ani nieba; jest tylko energia. Wszystko co się rodzi, co powstaje, bierze się stąd. Konstrukty i golemy w chwili zakończenia ich tworzenia otrzymują iskrę mocy z tego miejsca. Nowo narodzone dziecko i nasionko drzewa również. Wydawać by się mogło, iż jest to miejsce przyjazne dla życia. Nie jest to prawdą. Zbyt duża ilość energii jest równie groźna, jak jej brak. Każda pozbawiona ochrony istota żywa zagrożona jest przesyceniem mocą, co jest efektem równie śmiertelnym, jak jej wyssanie.

Na tym planie istnieje tylko wiecznie trzeszcząca energia, w której rozbłyskach powstają nowe rzeczy. Tutaj mają też źródło lecznicze czary. Nie ma tu nic, prócz oślepiającego białego blasku, który nierozważnym wędrowcom niesie ślepotę i śmierć. Podróż przez ten plan można porównać do żeglugi przez niezmierzony ocean elektryczności.

Plan energii pozytywnej znajduje się na przeciwko planu energii negatywnej.

Warunki fizyczne i magiczne[]

Ruch na tym planie napędzany jest czystą siłą umysłu. Największym zagrożeniem jest przeładowanie energią. Każdy obieżysfer, który przybywa na ten plan zostaje przesiąknięty jego życiową mocą, wskutek czego co kilka minut otrzymuje tymczasowe punkty wytrzymałości. Jeśli ich ilość przekroczy dwukrotność żywota istoty, ginie ona w eksplozji, jej ciało zostaje rozerwane i rozsadzone przez energię tworzenia. Zabezpieczeniem przed tym efektem jest czar ochrony przed pozytywną energią. Ponadto każdy wędrowiec musi zapewnić sobie aparat umożliwiający oddychanie. Powietrza brak a czary transmutujące nie działają.

Zaklęcia przywołujące sprowadzają istoty z planów Blasku, Minerału, Pary, i Błyskawic. Stworzona tu materia po kilku chwilach zostaje zniszczona w wybuchu nieszkodliwego światła. Czary raniące zadają na tym planie najmniejsze z możliwych obrażenia.

Mieszkańcy[]

Plan Pozytywnej Energii nie jest do końca przyjaznym miejscem.

Energony: xag-ya[1].

Duchowe: duszopijcy, grabieżcy dusz, żniwiarze dusz.

Kryształowe krzykacze, lśniącoskórzy[2], rawidy[3], lumi, stworzenia energiczne[4].

Zjawiska[]

Lokacje[]

  • Forteca Życia
  • Hospicjum - Latająca cytadela położona w strefie przybrzeżnej, otoczona skalnym wypiętrzeniem, które osłania budynek przed gwałtownymi falami energetycznymi. Samo Hospicjum i teren w promieniu 90 metrów posiadają cechę mniejszej dominacji pozytywnej energii, choć czasem trzeba przemieszczać całą konstrukcję, aby te warunki utrzymać. Hospicjum to siedziba małej społeczności świętych rycerzy i uzdrowicieli, którzy oddali się sztuce leczenia. Sława zakonu jest legendarna.
  • Bastion Dusz

Zjawiska[]

Pole ożywienia[]

Ożywia pobliskie przedmioty, tworząc ożywione przedmioty.

Strefy przybrzeżne[]

Wybuch energii[]

Połączenia planu energii pozytywnej[]

Plan energii pozytywnej graniczy z czterema żywiołami głównymi, z którymi tworzy plany czterech pseudożywiołów.

Granica pozytywnej energii z

Bóstwa i boskie byty[]

Bogowie nazywają ten plan Studnią Życia. Śmiertelnicy również wykorzystują nieskończone zasoby planu do konstrukcji golemów i im podobnych.

Przypisy[]

Źródła[]


Plany Wewnętrzne

Kosmologia przestrzenna

OgieńPowietrzeWodaZiemiaEnergia PozytywnaEnergia NegatywnaDymDymLódMagmaSzlamBłyskawicaBłyskawicaMinerałMinerałParaBlaskSólPopiółPróżniaPróżniaPróżniaPyłPyłPlan EterycznyInner Planes navigation.jpg

Plany Żywiołów: OgieńPowietrzeWodaZiemia
Energie: NegatywnaPozytywna
Plany Parażywiołów: DymLódMagmaSzlam
Plany Pozytywnych Pseudożywiołów : BlaskBłyskawicaMinerałPara
Plany Negatywnych Pseudożywiołów : PopiółPróżniaPyłSól

Advertisement