Sferopedia
Advertisement
Percy2

Portret Percy'ego

PercyTLOVM

Percy z Legendy Vox Machiny

Lord Percival Fredrickstein von Musel Klossowski de Rolo III, często znany po prostu jako Percival de Rolo lub Percy, jest ludzkim rewolwerowcemi, członkiem drużyny poszukiwaczy przygód Vox Machina i ojcem broni palnej w świecie Exandria.

Rodzina Percy'ego niegdyś władała miastem Whitestone, ale kiedy był młody, zostali obaleni i zamordowani przez Briarwoodów, Annę Ripley i ich sojuszników. Percy uciekł, a jego włosy zbielały od traumy i przez kilka lat błąkał się bez celu. W końcu został odwiedzony w snach przez demona cienia Orthaxa, który dał mu wiedzę potrzebną do zbudowania swojej pierwszej broni, Listy.

Podczas swoich podróży z Vox Machina, Percy ponownie spotkał się ze swoją siostrą Cassandrą i odebrał Whitestone. Zdobył magiczną pelerynę Ruina Kabały, aby pomóc w walce z Konklawe Chroma i pomógł wyrzeźbić Okowy Pierwszej z wiedzą Ioun, aby pokonać Vecnę. Poślubił Vex'ahlię i oboje osiedlili się w Whitestone, gdzie mieli pięcioro dzieci.

Opis[]

Wygląd[]

Percy jest młodym mężczyzną we wczesnej dwudziestce. Początkowo posiadał brązowe włosy, lecz osiwiał w rezultacie traumy jakiej doznał po tym jak Briarwoodsi zabili jego rodzinę. Percy jest albo krótkowzroczny, albo dalekowzroczny.

Po wstąpieniu do Gildii Pogromców, Percy posiada znak gildii na swoim prawym ramieniu

Osobowość[]

W porównaniu z innymi członkami drużyny, Percy jest raczej cichy, zwykle odzywa się tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Jednak pokazał, że potrafi być dość przekonujący w sytuacjach społecznych i jest trochę taktykiem w grupie. Jednak pomimo swojej prymitywnej i sumiennej powierzchowności, Percy wielokrotnie wykazywał się ekscentrycznością majsterkowicza, co widać podczas eskapad, takich jak konkurs kul armatnich.

Doświadczywszy zarówno szczytu przywilejów, jak i głębi ubóstwa, Percy wykazuje mądrość i samoświadomość przekraczającą jego wiek, zwłaszcza w odniesieniu do statusu społecznego. Wskazuje na szczególne zamiłowanie do bezceremonialnej detronizacji innej, snobistycznej szlachty, łącząc własny tytuł i kąśliwy dowcip. Percy uważa się za jedynego, który pomimo swojego młodego wieku jest w stanie podejmować dorosłe decyzje. Jest też bardzo pragmatyczny, konsekwentnie wierzący, że cel uświęca środki. Doprowadziło to do momentów konfliktu między nim a drużyną

Pragnienie zemsty Percy'ego było świadomie potworne. Był w pełni świadomy konsekwencji zbudowania pierwszej broni palnej: wiedział, że technologia wymknie mu się z rąk i zabije tysiące ludzi za jego życia, ale był gotów to zaakceptować, aby pomóc mu zemścić się na kilku konkretnych osobach. Na szczęście wyrósł poza ten sposób myślenia, nawet do tego stopnia, że ​​wybaczył osobie, która zraniła go najmocniej.

Postawa Percy'ego została ukształtowana przez ciężką fizyczną i emocjonalną traumę, którą przeżył z rąk Briarwoodów i doktor Ripley, przejawiając cyniczne, zdystansowane i autoironiczne zachowanie. Słabo reaguje na komplementy pod adresem swojego charakteru, a jego brak szacunku do samego siebie najlepiej widać w preferencjach dotyczących sposobu postępowania z jego zwłokami, o których wspomina w liście, który napisał do Vox Machiny na wypadek jego śmierci. Doświadczenie bycia opętanym przez Orthaxa sprawiło, że Percy miał niechęć do uprawiania magii i był podejrzliwy wobec wszystkiego, co funkcjonowało w sposób, którego nie rozumiał.

Ponieważ jest rewolwerowcem, Percy jest głównym członkiem Vox Machiny atakującym z dystansu. Wcześniej walczył za pomocą swoich dwóch pistoletów, "listy", sześciolufowym pistoletem wiązkowym i "złych wieści", urządzenia przypominającego karabin snajperski. Od tego czasu Lista została zniszczona, a Percy nabył dwie nowe bronie, obie od dr. Ripley: czterostrzałowy pistolet, który nazwał "retorta", oraz kolejny pistolet wiązkowy znany jako "animus". Ma również doświadczenie w posługiwaniu się bronią białą, najczęściej rapierem lub długim mieczem.

Percy jest także majsterkowiczem, tworzącym i modyfikującym przedmioty, aby zapewnić sobie i swoim kolegom z drużyny przewagę w bitwie. Tworzy wybuchowe i użytkowe strzały dla Vex'ahlii, a także własną amunicję, a nawet broń, taką jak rękawica elektrowstrząsowa dyplomacja.

Linki zewnętrzne[]

Źródła[]

Advertisement