Sferopedia
Advertisement

Palrethee

Palrethee (z lewej) obok jowoka i zovvuta

Według legendy palrethee były niegdyś ambitnymi demonami, które pragnęły władać Otchłanią jako balory. Mimo głębokiej niegodziwości i sadyzmu te potępione duchy poniosły porażkę w jakiejś nieznanej próbie ognia i teraz płonąć będą przez całą wieczność.

Opis[]

Palrethee to wysoka, chuda istota o humanoidalnej budowie, krwistoczerwonej skórze i cienkich, białych, zwiewnych skrzydłach. Całe ich ciało oplatają płomienie. Stwór na życzenie może zmieniać kolor oraz wygląd płomieni, sprawiając, że stają się półprzejrzyste i widmowe lub czerwono-pomarańczowe jak metal w rozżarzonej kuźni, a nawet delikatne i biało-niebieskie. Bez względu jednak na wygląd, działanie płomieni się nie zmienia.

Każdy palrethee posiada jako osobistą broń ognisty długi miecz +1.

Zwyczaje[]

Charakter tych demonów jest zawsze chaotyczny zły.

Organizacja[]

Palrethee służą przede wszystkim jako zabijaki dla potężniejszych demonów lub śmiertelnych przywoływaczy. Wiele balorów wykorzystuje palrethee jako sierżantów lub posłańców, czerpiąc wielką przyjemność z podkreślania służebnej pozycji tych ambitnych demonów. Związek między tymi dwoma gatunkami tanar'ri dał początek opowieściom bardów o powstaniu palrethee.

Znany jest pewien agresywny palrethee imieniem Buldinol, mieszkający w rozpalonej wieży z metalu w Lachrymosie na Tanatosie, 113-tej warstwie Otchłani, gdzie służy za oczy i uszy balora Glyphimhora.

Działalność[]

Palrethee mają wszelkie potrzebne zdolności bojowe, by radować się zgiełkiem bitwy, ale te aroganckie czarty nie raz uważają zlecone im drobne zadania za misje poniżej ich godności. Pragną zdobywać magię, śmiertelne dusze i inną "walutę", która zapewni im władzę. W tym celu starają się handlować, wykorzystywać ludzi jak narzędzia i podstępem skłaniać nieostrożnych śmiertelników do wykonywania czarciej woli.

Walka[]

Demon zmuszony do walki z reguły najpierw wykorzystuje zdolność strach, by przepędzić jak najwięcej wrogów, a potem rzuca się do walki z ognistym długim mieczem.

Moce[]

Palrethee wiecznie spowijają gorące płomienie, raniące każde stworzenie które trafi demona atakiem wręcz. Celny cios zadaje zadaje demonowi obrażenia, ale zarazem atakujący otrzymuje 1k6+8 obrażeń od ognia. Broń o dużym zasięgu (np. długie włócznie) pozwala uniknąć ognia.

Każde stworzenie trafione atakiem bez broni palrethee musi wykonać rzut obronny na Refleks - porażka oznacza zajęcie się ogniem, który płonie 1k4 rundy. Płonąca ofiara może poświęcić akcję będącą odpowiednikiem ruchu na wczesne ugaszenie płomieni.

Palrethee dysponuje gamą zdolności czaropodobnych:

  • Bez ograniczeń: dostrzeganie niewidzialnego, wykrycie dobra, wykrycie magii.
  • Ograniczone do jednego na dzień: strach (na obszarze promienia o zasięgu 9 metrów).

Palrethee jest niepodatny na obrażenia od ognia, jednak otrzymuje podwójne obrażenia od zimna. Raz dziennie może on spróbować wezwać innego palrethee, z szansą 30% powodzenia.

Zobacz również[]

Źródła[]

Advertisement