Sferopedia
Advertisement
RacesDramagAthashalfgiants

Półgigant

Półgigant - sztuczna rasa z Athas. Legenda głosi, że w dawnych czasach czarodziejka-królowa użyła czarów aby zmieszać krew ludzi i olbrzymów, aby mieć potężną rasę niewolników. Niejasna jest rzetelność tej legendy, liczba półgigantów jest dość duża i żyją na brzegach Morza Mułu, na terenach podlegających ludzkiej kontroli.

Półgiganci posiadają niezwykłą siłę, ale też prosty umysł, są prawie tak zręczni jak ich ludzcy przodkowie. Przez to, że półgiganci są rasą sztucznie stworzoną, nie posiadają własnej kultury, tradycji lub ojczyzny. Półgiganci chętnie naśladują zwyczaje swych sąsiadów. Są ciekawskie wielu rzeczy, chcą się uczyć i dążą do dobroci. Półgiganci są ogromne, mają średnio 3,5 metra i ważą około 500 kilogramów. Te kolosy mają gęste owłosienie, często z tych włosów robią warkocz lub czeszą się „na konia”. Ubierają się odpowiednio do swojego zawodu lub środowiska.

Półgiganci dojrzewają w wieku 24 lat a żyć mogą do 170 lat. Będąc najpotężniejszymi humanoidami Athas półgiganci muszą żyć w cieniu ludzkości. Półgiganci mają skłonność do bycia przyjaznym, chcą być pożyteczni, przejmują styl życia, umiejętności i wartości które podziwiają. Półgiganci powtarzają czynności innych ludzi. Na przykład półgigant który zauważył krasnoludy w kamieniołomach to sam zacznie wydobywać kamień dla siebie. Jeśli będzie mógł zarabiać na życie to będzie kontynuował wydobycie kamienia tak jak robił to krasnolud. Jak nie będzie zarabiać poszuka innego wzorca.

Zobacz też[]

Źródła[]

  • Expanded Psionics Handbook
Advertisement