Sferopedia
Advertisement

Otchłanny rzeźnik (pośrodku)

Otchłanny rzeźnik (ang. abyssal ravager) to groteskowa i wyjątkowo brzydka hybryda - po części demon, a po części hiena. Jego pochodzenie pozostaje niejasne, ale uczeni są zgodni co do tego, że prawdopodobnie są to płody demonicznej chuci, która nie zna granic i skutkuje mnóstwem różnych osobliwych krzyżówek.

Opis[]

Otchłanny rzeźnik ma złowrogie oczy i wydłużone szczęki, pełne przerośniętych zębów. Przez szorstkie, skłębione futro przedzierają płaty łuskowatej skóry, a z kręgosłupa wyrasta rząd wygiętych kolców. Długi brodawkowaty ogon zakończony jest żądłem.

W pełni dorosły osobnik ma około 1,5 metra wzrostu w kłębie, od pyska do ogona mierzy prawie 3 metry, a waży około 100 kilogramów.

Zwyczaje[]

Demony te znane są z gwałtowności oraz brutalności. Zwykle rzucają się na wszystko co zobaczą lub wywęszą, atakując raz po raz żądłami. Ich charakter jest zawsze chaotyczny zły.

Otchłanni rzeźnicy poruszają się pojedynczo, w parach, lub bandach do 5 osobników. Za pomocą zmysłu powonienia potrafią wykrywać zbliżających się wrogów, wywęszyć ukrywających się, oraz tropić. Nie posługują się żadnym językiem i nie rozumieją żadnego.

Walka i moce[]

Mimo budzących niepokój zębów, rzeźnicy nie gryzą w walce. Ich słabe szczęki nadają się tylko do rozdzierania mięsa ofiar powalonych jadowitym żądłem. Przy każdym udanym ataku żądłem, otchłanny rzeźnik wstrzykuje ofierze truciznę. Musi ona zdać test Wytrwałości, albo jej Siła zostanie obniżona.

Otchłanni rzeźnicy posiadają wrodzoną odporność na obrażenia od kwasu i zimna, a także są niepodatni na trucizny.

Zobacz również[]

Źródła[]

Advertisement