FANDOM


OliveSlime

Oliwkowy szlam

Oliwkowy szlam (ang. olive slime) to odmiana drapieżnego śluzu o pochodzeniu roślinnym, występująca na sufitach i sklepieniach. Jest blisko spokrewniony z zielonym szlamem.

Oliwkowy szlam występuje w wilgotnym środowisku podziemnym. Odżywia się wszelkimi rodzajami substancji organicznych i metali, które znajdą się w jego zasięgu. Specyficzny zmysł pozwala mu na wyczucie drgań wywołanych przez istotę przemieszczającą się korytarzem poniżej, co skutkuje wypuszczeniem macek i opadnięciem na ofiarę. Przy kontakcie ze skórą ofiary szlam wydziela truciznę powodującą mdłości, a następnie rozciąga się i wpuszcza do wnętrza jej ciała pseudo-macki wysysające płyny ustrojowe. U humanoidów macki są wpuszczane zwykle w okolicach kręgosłupa. Proces ten bardzo szybko zaburza procesy myślowe i wszczyna transformację ciała nieszczęśnika. Szlam działa cicho i bezboleśnie, wskutek czego stosunkowo często jego atak pozostaje niezauważony przez ofiarę i jej towarzyszy.

Po kilku godzinach działania pasożyta, ofiara wchodzi pod jego kontrolę, a jej głównym celem staje się ochrona, dostarczanie pożywienia i zapewnienie dogodnych warunków bytowania szlamowi. Jeśli szlam nie został wykryty, gospodarz celowo próbuje ukryć jego obecność przed innymi istotami, a w obliczu wykrycia, rzuca się do ucieczki. Nosiciel oliwkowego szlamu potrzebuje podwójnych porcji pożywienia, lub w ciągu kilku dni dotyka go uwiąd i śmierć. Prawidłowo odżywiany, stopniowo jest przeobrażany przez szlam w rodzaj roślinnej istoty, zainteresowanej wyłącznie zdobywaniem pożywienia.

Oliwkowy szlam jest trudny do zniszczenia - wrażliwy jest tylko na ogień, chłód, kwas i niektóre czary.

Oliwkowe stworzenieEdytuj

Oliwkowe stworzenie (znane też jako szlamowy zombie) to stadium życia oliwkowego szlamu powstające po przeobrażeniu ciała gospodarza w humanoidalną roślinę. Są to właściwie niewiele więcej jak szkielety i resztki ciał gospodarzy, otoczone szlamem. Istota taka może fotosyntetyzować pożywienie, jak również odżywiać się tym, co upoluje. Istota ta jest powiązana mentalnie z oliwkowym szlamem, któremu jest ślepo posłuszne i którego instynktowne polecenia (głównie obronę i dostarczanie pożywienia) wykonuje. Pojedynczy szlam może tworzyć dla siebie kilku bądź kilkunastu takich niewolników, którzy w razie potrzeby współdziałają ze sobą dzięki połączeniu telepatycznemu. Kontrola szlamu nad swymi niewolnikami działa na odległość wielu mil, co pozwala im wychodzić na powierzchnię i atakować jej mieszkańców. Są bardzo niebezpieczne z uwagi na zdolność zakażania ofiar zarodnikami oliwkowego szlamu. Ich intelekt jest na poziomie zwierzęcym, co pozwala im na wyciąganie pewnych wniosków z dotychczasowych doświadczeń, a nawet zastawianie pułapek i stosowanie bardziej złożonych taktyk podczas polowania. Rzecz jasna, o nawiązaniu jakiegokolwiek kontaktu czy zachowaniu wspomnień z poprzedniego życia nie może być mowy.

Szlamowe zombie są równie odporne na ataki jak oliwkowy szlam. Po śmierci, czy raczej zniszczeniu wewnętrznego szkieletu, oliwkowe stworzenie pozostawia po sobie kałużę oliwkowego szlamu, który rozpoczyna poszukiwanie nowego żywiciela.

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.