FANDOM


Nieboska Moc
Obox-ob
Obox-ob
Tytuł(y) Książę Obyrithów, Książę Trucizn
Symbol wiszący za ogon skorpion, trzymający czaszkę bez żuchwy pokrytą pokręconymi runami
Plan Ojczysty Otchłań/663/Zionyn
Rodzaj mocy Władca demonów
Charakter chaotyczny zły
Dziedziny robactwo, trucizny, truciciele, władcy robactwa
Domeny chaos, zniszczenie, entropia, zło
Ulubiona broń brak
Wrogowie Królowa Chaosu, Demogorgon, Orkus
Zwierzchnik brak
Image

Obox-ob

Pierwotny i niszczycielski, Książę obyrithów Obox-ob, będący niegdyś Księciem Demonów w zamierzchłej erze. Od tamtej pory jego moc zmalała znaczenie, lecz żądza powrotu dawnej chwały wzrasta w nim z każdą sekundą. Jest on patronem robactwa i wszystkich tych którzy widzą boskość w tej dziedzinie i nim samym.

WyglądEdytuj

Ogromne ciało tego demona składa się z obłąkańczego gąszczu pajęczych odnóży, oraz chaotycznie poruszających się, ostrych jak brzytwa pazurów obrastających ciało podobne do skorpiona. W miejscu w którym powinna być głowa, znajdują się trzy wijące się długie ogono-macki zakończone żądłami z których bezustannie sączy się czarny jad. W miejscu zakończenia skorpioniego ogona znajduje się przerażająca twarz z pionowo otwieranymi ustami oraz trzema parami czerwonych oczu o niepokojąco ludzkim kształcie. Z jego rozerwanego brzucha wystaje połyskujący czerwienią jęzor oraz oraz ostrza w kształcie korkociągów.

Historia...Edytuj

Obox-ob dzierżył kiedyś tytuł Księcia Demonów, lecz było to w epoce przed epokami, kiedy Otchłanią rządziły obyrithy. Tytuł ten został mu skradziony przez Królową Chaosu , która zabiła go. Stracony tytuł został przekazany istocie zwanej Miska Wilkopająk. Chociaż Obox-ob został zgładzony, to jego najsilniejszy aspekt przeżył, kryjąc się na w czeluściach warstwy 663 zwanej Zionyn. Przez wiele eonów krył tam się, niczym cień bez prawdziwej formy. Z czasem jego śmiałość i siła wzrosły, aż wyszedł z ukrycia tylko po to, aby odkryć, że Otchłań rządzona jest przez Tanar'ri , a on sam został zapomniany.

... i teraźniejszośćEdytuj

Obox-ob nie jest zadowolony z rządzenia samym Zionyn. Wybuchy jego gniewu, jak i ekolidy, które mieszkają tutaj i czczą jego furię, niosą zniszczenie po całej warstwie. Zdegradowany do Księcia Trucizn, pragnie tylko jednego, zabicia Demogorgona i przejęcia jego tytułu. Następnie chce oczyścić Otchłań ze skazy Tanar'ri, lecz do tego potrzebuje powrotu mocy jaką władał niegdyś.

Aby osiągnąć ten cel Obox-ob szuka mocy na Planie Materialnym. W jednym z licznych światów pierwszej materialnych, jego kult był tak potężny, że prawie wciągnął ów świat do Otchłani, jako zmieniając go w swoiste "paliwo" do boskości, jednakże bohaterowie z tamtego świata wprowadzili dostatecznie potężne zakłócenia magii w kluczowym momencie rytuału, przez co plan nie powiódł się. Od czasu tej klęski Obox-ob przygląda się swoim pozostałym kultom, czekając na podobną okazję w przyszłości.

KultEdytuj

Do tego czasu jego sekty pozostają w ukryciu, kryjąc się często w zrujnowanych miastach na pustyniach, gdzie mają blisko do skorpionów będących świętymi dla wyznawców wiary w niego.

Kapłani Obox-ob'a mają dostęp do domen chaos, zniszczenie, entropia, zło. Jego symbolem jest wiszący za ogon skorpion, trzymający czaszkę bez żuchwy pokrytą pokręconymi runami.

ŹródłaEdytuj

  • Fiendish Codex I - Hordes of the Abbys
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.