Sferopedia
Advertisement

Nishrek

Nishrek to dom panteonu orków - olbrzymie pole bitewne, na którym zbrojni wspomnianej rasy nocami ścierają się w morderczym boju, by kolejnej nocy znów powstać do walki. Różne plemiona orkowych oczekujących bez końca wojują ze sobą, rezygnując z sojuszy i dyplomacji na poczet nieustannej rzezi. Poprzez wykazanie się w boju chcą zaskarbić sobie łaskę Gruumsha, wierzą bowiem, że któregoś dnia bóg uzna jedno plemię za swe prawdziwe dzieci i wywyższy ponad wszelkie inne szczepy.

Mieszkańcy[]

Larakeny, piekielne osy.

Właściwości Nishreku[]

Nishrek to bezkresna równina zabudowana fortecami i poryta okopami, w których zjawiają się całe społecznoście orkowych oczekujących. Żołnierze mieszkający w tych ponurych siedliskach wiecznie mają baczenie na kolejny atak wrogiego plemienia.

  • Gruumsh/Bahgtru/Ilneval: Gruumsh obserwuje nieskończące się bitwy z Żelaznej Fortecy. W jej murach każdy ork i orkowy oczekujący zyskuje redukcję obrażeń i odporość na czary. Gruumsh często chodzi po polach bitew, wspomagając według kaprysu jedną lub drugą stronę. Orkowie z ochotą rewanżują się za pomoc, szukając czasami schronienia w boskiej fortecy ze względu na jej potężne zalety defensywne. Czasami bóg pozwala armii schronić się w warowni, czasem zaś nie. W fortecy Gruumsha żyją także Bahgtru i Ilneval, którzy walczą u jego boku lub na jego rozkaz.
  • Luthic: Jaskiniowa Matka mieszka w wielkiej pieczarze pod Żelazną Fortecą wraz z żeńskimi oczekującymi tego planu. Kobiety nie biorą udziału w wiecznej wojnie na powierzchni, ale czasani opiekują się rannymi w krótkim okresie rekonwalescencji.

Źródła[]

  • On Hallowed Ground
  • Planes of Law
  • Przewodnik Gracza po Faerunie
Advertisement