Niewidzialny łowca

Niewidzialny łowca

Niewidzialni łowcy (ang. invisible stalkers) to istoty pochodzące z Planu Żywiołu Powietrza. Te spotykane na Planie Materialnym to bez wyjątku sługi czarodziejów czy zaklinaczy, którzy przywołują te istoty, by wykonały konkretne zadanie. Prawdziwa postać łowców jest nieznana. Na Materialu, Astralu i Eterze materializują się jako lśniące obłoki powietrza, nieodróżnialne od mieniących się zwykłych mas ciepłego powietrza przepływających obok obszarów zimna. Te stworzenia mówią jedynie językiem powietrznym, lecz rozumieją wspólny. W walce wykorzystują powietrze jako broń, tworząc miniaturowe i gwałtowne trąby powietrzne, znienacka uderzające w przeciwników. Niewidzialna forma (na Astralu i Eterze widoczne są jedynie kontury postaci) pozwala im na wyprowadzanie skutecznych ataków z zaskoczenia. Nie można ich zabić poza Planem Żywiołu Powietrza. Po odniesieniu dużych obrażeń na innych planach ich esencja po prostu powraca do domu, gdzie następuje odrodzenie.

Niewiele wiadomo o życiu niewidzialnych łowców na Planie Żywiołu Powietrza. Przypuszczalnie nie jest ono zbyt odmienne od życia typowego żywiołaka powietrza. Łowca przywołany na Plan Materialny jest magicznie zobowiązany do służby swemu przywołaczowi. Stara się wypełnić każde otrzymane zadanie, nawet gdyby miał w tym celu dotrzeć do miejsca oddalonego o setki albo też tysiące kilometrów. Niewidzialni łowcy sprawdzają się znakomicie jako tropiciele, będąc w stanie podjąć każdy trop nie starszy niż jeden dzień. W walce są nieustępliwi, walcząc do zwycięstwa lub "śmierci", a właściwie odesłania na macierzysty plan. Istota wykonuje każde polecenie dopóki nie zakończy misji. Słucha tylko i wyłącznie osoby, która ją przywołała. Warto przy okazji zaznaczyć, że żaden niewidzialny łowca nie lubi misji zajmujących dużo czasu oraz złożonych zadań - w takiej sytuacji stworzenie stara się wypaczyć rozkazy i traktuje polecenia dość dosłownie. Kiedy są szczególnie znudzeni bądź zmęczeni, czujnie wypatrują dziur lub sprzeczności w rozkazach i starają się je wykorzystać tak, aby jak najbardziej zaszkodzić swemu tymczasowemu panu. Zdarzały się przypadki, kiedy po otrzymaniu rozkazu chronienia maga przed niebezpieczeństwem, łowca porywał go na Plan Żywiołu Powietrza i umieszczał w dobrze ukrytej i niedostępnej lokacji. Niewidzialni łowcy są posłuszni tylko i wyłącznie osobie, która je sprowadziła. Zwoje pozwalające na ich przywołanie są rzadko spotykane i drogie, a sam proces rzucania czaru ze zwoju dużo niebezpieczniejszy i niosący większe ryzyko buntu istoty, niż przywołanie drogą zapamiętanego zaklęcia.

Ponieważ niewidzialni łowcy są jednymi z najczęściej przywoływanych na Plan Materialny istot, nastawienie wielu z nich do pierwszaków uzależnione jest od pierwszych doświadczeń. Jeśli łowca był traktowany z szacunkiem a jego pierwotne zadania nie były uciążliwe, jest bardziej skłonny do współpracy przy kolejnych przywołaniach. Jeśli natomiast sprowadzacz był surowy, wymagający lub okrutny, łowca staje się nieufny i krnąbrny wobec kolejnych "panów". Łowcy przekazują swe doświadczenia z Pierwszej również sobie nawzajem, co wpływa na ich stosunek do rozmaitych podróżników spotkanych na macierzystym planie. Szczególnie zasłużeni bądź znienawidzeni są nawet rozpoznawani i traktowani odpowiednio do swej reputacji.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • W drugiej edycji zamiast obrazka przedstawiającego stworzenie pozostawiono puste pole.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.