Advertisement
Celestials.jpg
Niebianie

Niebianie (ang. celestials) to przybysze z Planów Wyższych. Powstali oni z najczystszej esencji dobra. Każdy niebianin posiada wewnętrzną iskrę dobra, która emituje wewnętrzne światło. Natężenie światła zależne jest od zasług danego osobnika - u pomniejszych świeci blado, natomiast u istot tak potężnych jak solary jej blask jest wprost oślepiający.

Niebianie

Niebianie dzielą się ze względu na plan pochodzenia oraz charakter owego planu, po którym go odziedziczają. Ów charakter kształci owe istoty fizycznie oraz umysłowo, czyniąc z nich żywy obraz danej filozofii. Istoty te powstały bowiem z esencji samego dobra.

Anioł

Angels.jpg
Anioły: deva, planetar i solar
Anioł to inaczej aasimon, dowolna istota dobra. Należy do nich obecnych na każdym Planie Wyższym trzech najpopularniejszych niebian, deva, planetar i solar. Ich charakter to dowolny dobry.

Archon

Archon.jpg
Archony: lampion, ogar i trębacz
Archoni to niebianie o charakterze praworządnym dobrym, pochodzący z planu Celestii. To wierne i lojalne anioły szczycące się cnotami.

Eladrin

Eladrin02.jpg
Eladriny: ghaele i bralani
Pochodzące z Arborei Eladrinychaotycznymi dobrymi istotami. Cenią sobie swobodę i szczęśliwe, dostatnie życie. Dobre i uprzejme, lecz nierzadko kapryśne.

Guardinal

Guardinal02.jpg
Guardinale: avoral i leonal
Guardinale to szczyt najwyższego dobra Elizjum. Mają charakter neutralny dobry i nie są skażeni prawem i chaosem, cnoty doszukując w czystym altruistycznym dobru.

Inni niebianie

Źródła

  • "Book of Exalted Deeds D&D 3.5 ed."
  • "Manual of the Planes - Księga Planów"
  • "Planescape Campaign Setting"
  • "Planescape - Planes of Chaos"
  • "Planescape - Planes of Conflict"
  • "Planescape - Planes of Law"
  • "Warriors of Heaven Ad&d.2 ed."
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.