FANDOM


Miasto-państwo Nibenay leży na wschód od Tyru, na północnym krańcu Puszczy Półksiężyca. Znajduje się tam ok 25 tys. mieszkańców. Dzięki ochronie Góry Złamanego Wichru (Windbreak Mountain). Nie poczuło także skutków Burzy Tyru czy też niepokojów społecznych.

Król-czarodziej Nibenay posiada tytuł Króla Cieni, ponieważ rzadko opuszcza Naggaramakam. Jego templariuszki opiekują się miastem z wielką starannością. Teraz jednak pojawia się częściej. Wcześniej wolny obywatel miał szansę zobaczyć swego władcę raz, może dwa razy w całym życiu. Od czasów wielkiego trzęsienia ziemi, Król Cieni zmienił jednak swoje podejście do miasta-państwa. Był on świadkiem śmierci kilku króli-czarodziejów. Widział Rajaata jak zionął nienawiścią, widział też jego upadek. Uznał, że należy wprowadzić zmiany.

Armia Nibenaya nigdy nie był oczkiem w głowie władzy. Król Cieni stara się zrozumieć swoje siły i szuka sposobów na zwiększenie swej mocy. Problem w tym, że wrogowie się zmienili, a armia Nibenayu nie.

Głównym towarem eksportowym jest drewno z Puszczy. Drewniane przedmioty z tego miasta są chętnie kupowane w całym regionie Tyr. Posiada gatunki drzew tak twardych jak najlepsza stal na Athasie.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.