FANDOM


636252765009181721

Minotaura w piątej edycji D&D

Minotaur

Minotaur

KrynnMinotaur

Minotaur Krynnski

GreathornMinotaur

Minotaur wielkorogi

Minotaury to agresywne potwory o cechach byków i humanoidów. Mierzą ponad dwa metry wzrostu a ich ciała są silnie umięśnione. Ich głowa nie różni się od byczego łba, stopy wyposażone są w kopyta a wyprostowane ciało pokryte jest gęstym, czarnym lub brązowym futrem. Ich odzienie jest zazwyczaj skąpe i składa się ze spódniczki lub przepaski biodrowej. Minotaury posiadają doskonały zmysł orientacji i bardzo trudno je zaskoczyć. Często zamieszkują podziemne labirynty, których rozkład znają na pamięć, co daje im przewagę nad potencjalnymi intruzami. W walce wykorzystują swą potężną siłę, atakując wrogów rogami i zębami i z upodobaniem szarżując. Dodatkowo znakomicie posługują się bronią - ogromnymi toporami i korbaczami.

Choć nie są zbyt inteligentne, minotaury posiadają bitewny spryt i doskonałe zmysły. Dobrze widzą w ciemności, a świetny węch pozwala im na skuteczne tropienie przeciwników. Zawsze podążają tropem, którego nie znają. Niezwykła odwaga sprawia, że wycofują się z walki tylko w ostateczności.

ZwyczajeEdytuj

Minotaury żyją w małych klanach, liczących do ośmiu członków. Klanowi przewodzi najstarszy osobnik, który rezyduje w centrum labiryntu i naucza najmłodszych członków klanu, podczas gdy pozostali zajmują się polowaniem. Żyją około dwustu lat.

Labirynty minotaurów rzadko są dziełami natury. Często są tworzone przez potężnych złych magów lub tyranów, którzy umieszczają tam klan minotaurów a następnie zsyłają ich swych wrogów na pożarcie. Jeśli właściciel labiryntu zginie lub odejdzie, dopływ jeńców zmniejsza się, co pobudza złość i żarłoczność minotaurów. Niezwykła odporność pozwala im wytrzymać bez pożywienia nawet latami, jednak są wtedy bardzo gniewne i porywcze. Są mięsożercami, a ich klątwa zakorzeniła w nich podświadome upodobanie do ludzkiego mięsa. Zaciekle nienawidzą gnolli, i zabijają wszystkie, które napotkają.

Kultura minotaurów jest dość prymitywna, a ich życie bardziej przypomina żywot bydląt niż ludzi. Praktykują kult siły i wielu potężnych wojowników w ten sposób zyskało sobie ich szacunek. Wielu minotaurów czci demonicznego boga Bafometa, inni oddają cześć równie nieprzyjemnym bóstwom. Nieliczni pełnią funkcje kapłanów.

Minotaury powstają za pośrednictwem tajemniczej klątwy, lub jako dzieci minotaurów z ludzkimi kobietami. Zawsze są samcami, żeńskie potomstwo zachowuje cechy matki. Mało wiadomo na temat klątwy minotaura, jest ona podobno związana z zaburzeniem porządku natury. Mówi się, że pierwszy przedstawiciel tej rasy był potężnym i gniewnym ludzkim wojownikiem, który marzył o byciu silnym jak byk. Jego marzenie zostało w ten szyderczy sposób spełnione. Znane są przypadki odwrócenia klątwy minotaura za pomocą potężnej magii, dotyczy to jednak tylko tych osobników, którzy urodzili się ludźmi.

BafitaurEdytuj

Bafitaury to planokrwiści, będący potomkami diabląt i minotaurów.

DragonlanceEdytuj

Opisywane minotaury to znani żeglarze i gladiatorzy, przekonani o własnej wyższości nad wszystkimi rasami Krynnu.

WielkorogiEdytuj

Jest powiązany z ziemią.

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.