Sferopedia
Sferopedia
(Drobne poprawki)
 
(Nie pokazano 4 wersji utworzonych przez jednego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
  +
[[Grafika:10-37-21-Blade of Fiery Might.png|thumb|250px|Miecz Ognistej Mocy]]
Ten miecz stworzyli potężni [[dżiny|infryccy]] [[czarodziej]]e na [[Plan Żywiołu Ognia|Planie Żywiołu Ognia]]. Wielki sułtan tej rasy używał go w wielkiej bitwie z [[dżin]]ami, lecz w końcu z wykradł go sprzymierzony z poszukiwaczami przygód z [[Plan Materialny|Planu Materialnego]] [[łotrzyk]]-[[dżanni]], z pomocą wielkich potęg roztrzaskał go, a odłamki rozsypał po [[plan]]ach, przy pomocy duchów pradawnych kowali udało się go jednak odtworzyć [[Imperagon]]owi.
+
Ten miecz stworzyli potężni [[ifryt|infryccy]] [[czarodziej]]e na [[Plan Żywiołu Ognia|Planie Żywiołu Ognia]]. Wielki sułtan tej rasy używał go w wielkiej bitwie z [[dżin]]ami, lecz w końcu z wykradł go sprzymierzony z poszukiwaczami przygód z [[Plan Materialny|Planu Materialnego]] [[łotrzyk]]-[[dżanni]], z pomocą wielkich potęg roztrzaskał go, a odłamki rozsypał po [[plan]]ach, przy pomocy duchów pradawnych kowali udało się go jednak odtworzyć [[Imperagon]]owi.
   
Obecnie miecz ognistej mocy to wielki ''przeklęty ostry sejmitar ognistego wybuchu +5'', zapewnia ochronę przed ogniem i olbrzymi zasięg ''prawdziwego widzenia'', jednak zadaje właścicielowi obrażenia od ognia. Miecz pozwala również rozkazywać i karcić stworzenia ognia, sam natomiast jest inteligentny i praworządny zły, mówi tylko płomiennym i woli komunikować się telepatycznie
+
Obecnie miecz ognistej mocy to wielki ''przeklęty ostry sejmitar ognistego wybuchu +5'', zapewnia ochronę przed ogniem i olbrzymi zasięg ''prawdziwego widzenia'', jednak zadaje właścicielowi obrażenia od ognia. Miecz pozwala również rozkazywać i karcić stworzenia ognia, sam natomiast jest inteligentny i praworządny zły, mówi tylko płomiennym i woli komunikować się telepatycznie.
   
 
==Źródła==
 
==Źródła==
Linia 10: Linia 11:
 
[[Kategoria:Inteligentne przedmioty]]
 
[[Kategoria:Inteligentne przedmioty]]
 
[[Kategoria:Sejmitary]]
 
[[Kategoria:Sejmitary]]
  +
[[Kategoria:Magiczne przedmioty]]
  +
[[Kategoria:Przedmioty]]

Aktualna wersja na dzień 08:18, 22 mar 2020

Miecz Ognistej Mocy

Ten miecz stworzyli potężni infryccy czarodzieje na Planie Żywiołu Ognia. Wielki sułtan tej rasy używał go w wielkiej bitwie z dżinami, lecz w końcu z wykradł go sprzymierzony z poszukiwaczami przygód z Planu Materialnego łotrzyk-dżanni, z pomocą wielkich potęg roztrzaskał go, a odłamki rozsypał po planach, przy pomocy duchów pradawnych kowali udało się go jednak odtworzyć Imperagonowi.

Obecnie miecz ognistej mocy to wielki przeklęty ostry sejmitar ognistego wybuchu +5, zapewnia ochronę przed ogniem i olbrzymi zasięg prawdziwego widzenia, jednak zadaje właścicielowi obrażenia od ognia. Miecz pozwala również rozkazywać i karcić stworzenia ognia, sam natomiast jest inteligentny i praworządny zły, mówi tylko płomiennym i woli komunikować się telepatycznie.

Źródła[]

  • Księga Broni i Ekwipunku
  • Władca Żelaznej Fortecy