Miasto
City of the Star.jpg
Poglądowy plan miasta
Miasto Gwiazdy
Inne nazwy brak
Lokalizacja Elizjum/Amoria
Rząd bogini Isztar, Mardullo Poeta
Mieszkańcy Oczekujący Isztar
Charaktery neutralny dobry
Religia Isztar
Organizacje być może niewielka ilość Czuciowców oraz Transcendentalnego Porządku


"Isztar.
Izyda.
A jakaż to różnica?"

- Książę który dość zadziwiająco wciąż nie jest w księdze umarłych

Uderzająco piękna i żywa z pasją jest ta kraina, a jej mieszkańcy stoją zwarci, by bronić swoich domów od wszelkiego zła zagrażającemu ich pokojowi. Kraina ta jest domem bogini miłości, wojny oraz wszelkich innych pasji ludzkości. Tak jak reszta Elizjum, tak Miasto Gwiazdy (ang. City of the Star) odbija zrównoważoną naturę rezydującej tu mocy.

Moc[edytuj | edytuj kod]

Większa bogini Isztar włada Miastem Gwiazdy, ludzka moc pasji, miłości, obrony tego co uważane jest za drogie, piękna we wszystkich postaciach oraz przyjemności we wszystkich jej wcieleniach.

Legendy opowiadają o żarliwej naturze samej Isztar. Jedna szczególna historia opowiada o zstąpieniu bogini w Babilońskie Podziemie (ang. Babylonian Underworld) by uratować ukochanego tam uwięzionego.

Podziemie jest władane przez siostrę Isztar, Ereszkigal, która była zazdrosna o urodę Isztar i jej rolę w panteonie bogów. Kiedy Isztar przybyła na pierwszą z siedmiu bram Podziemia, poprosiła siostrę o przejście. Próżna Ereszkigal ujrzałą w tym okazję do upokorzenia swojej siostry. Pozwoliła Isztar wkroczyć, lecz nalegała, iż podczas przebywania w krainie zmarłych, Isztar musi przestrzegać jej zasad. Zasady te obejmowały pozbawienia się wszelkich oznak poprzedniego stanowiska oraz życia. Isztar zgodziła się i wkroczyła do Podziemia.

Wkrótce, Isztar znalazła się głęboko w krainie zmarłych, pozbawiona wszelkiego swojego odzienia, bogactwa i symboli. Ereszkigal zadała jej następnie "60 nieszczęść"- 60 kar, które grzesznicy muszą przetrwać jako odpłatę za ich grzechy.

Bez Isztar, wszelki wzrost i rozmnażanie zanikło. Uprawy nie kiełkowały ani żadne młode nie narodziły się kobietom, czy zwierzętom. Głęboko zatroskało to pozostałych bogów. Zwiedli Ereszkigal, by pozwoliła bezsilnej Isztar i jej ukochanemu opuścić Podziemie. Po odzyskaniu wszystkich jej symboli, boskich mocy oraz opuszczeniu Podziemia, wzrost i narodziny powróciły do świata.

Taki jest charakter bogini władającej tą krainą, iż wkroczyła do krainy zmarłych, oddała swoją boskość, przecierpiała najgorsze tortury jakie można sobie wyobrazić - wszystko dla namiętnej miłości.

Opis[edytuj | edytuj kod]

Jedna z pięciu bram Miasta Gwiazdy

Budynki z najbielszego marmuru wyznaczają ciasne ulice kiedy rydwany ciągnięte przez śnieżnobiałe klacze stukają tam i z powrotem w pośpiechu. Dzieła sztuki i ekspresji pasji oraz piękna są wszędzie, od grubych, rzeźbionych kolumn budynków oraz fontann inkrustowanych kruszcami i klejnotami umiejscowionych na każdym skrzyżowaniu dróg, po ubiór rezydentów Miasta oraz budzących respekt Wiszących Ogrodów, gdzie rozrost życia roślinnego sam w sobie stał się formą sztuki.

Wszyscy żyjący pod Gwiazdą lśniącą z najwyższej iglicy pałacu Isztar są pasjonatami we wszelkich rzeczach oraz żyją tak jak im pasje dyktują. Nic nie jest czynione w tej krainie bez entuzjazmu. Rzeźbiarstwo, malarstwo, poezja, romans, muzyka, kuchnia egzotyczna, trwożące legendy - każde z nich i każdy koncept, bądź czyn rozpalający ludzkie serce i podniecający umysł jest realizowany z nadzwyczajnym zapałem. Jak mieszkańcy Miasta dobrze wiedzą, realizacja pasji może sama w sobie być pasją.

Rezydenci pod Gwiazdą są w niejasny sposób przystojni, ich towary są znakomicie wyprodukowane, ich jedzenie wspaniale przygotowane, a ich romanse legendarnych proporcji. Nie ma nigdy widocznej twarzy bez wyrazu Mieście Gwiazdy.

Kraina Isztar nie jest nie mniej pasjonująca, kiedy bogini wymaga działania. Nawet na najniższych oczekujących można liczyć, iż porzucą swoje pasje, by bronić sprawy dobra i prawości. Jest śpiewka, że Isztar nagradza tych oczekujących, którzy żyją każdym momentem swoich żyć z pasją.

Dzielnice[edytuj | edytuj kod]

Mapa miasta

Miasto Gwiazdy dzieli się na pięć dzielnic, z których każda jest jednym ramieniem gwiazdy. Do miasta prowadzi również pięć bram, każda między dwoma ramionami. Od bram i od krańców gwiazd ciągną się długie proste drogi, aleje, aż do centrum Miasta, gdzie znajduje się zaś Pałac Gwiazdy, będący domem Isztar.

Wymieniając zgodnie z ruchem wskazówek zegara, zaczynając od Ramienia Naturalnych Rozkoszy, Miasto Gwiazdy ma kolejno pięć dzielnic:

Bramy między nimi noszą swoje własne nazwy związane z pasjami.

  • Między Ramieniem Naturalnych Rozkoszy, a Ramieniem Artyzmu znajduje się Brama Zapału (ang. Gate of Ardor)
  • Między Ramieniem Artyzmu, a Ramieniem Ciała znajduje się Brama Miłości (ang. Gate of Love)
  • Między Ramieniem Ciała, a Ramieniem Umysłu znajduje się Brama Oddania (ang. Gate of Devotion)
  • Między Ramieniem Umysłu, a Ramieniem Melodii znajduje się Brama Żarliwości (ang. Gate of Fervor)
  • Między Ramieniem Melodii, a Ramieniem Naturalnych Rozkoszy znajduje się Brama Rozkoszy (ang. Gate of Rapture)

Ramię Naturalnych Rozkoszy[edytuj | edytuj kod]

Wiszące Ogrody

Ramię Naturalnych Rozkoszy (ang. Ray of Natural Delights) jest wypełnione widokami i zapachami rozkoszującymi zmysły. Rozległe szkółki drzew rozkwitają przy prywatnych ogrodach, a rosnące tu kwiaty są jednymi z najjaśniejszych jakie można znaleźć w całym wieloświecie. Czaromioty mogą odnaleźć jakiekolwiek ziele, czy roślinę potrzebną do ich zaklęć, a woda ze studni jest łatwa do zaczarowywana w świętą wodę. Można tu znaleźć także wiele małych prywatnych ogrodów, rynków rolniczych na świeżym powietrzu, wodospadów, labiryntów ogrodowych, szklarni, kryształowych bajorek i innych przykładów piękna natury ugłaskanej do ludzkiej skali.

To ramię żywi resztę Miasta; wzdłuż murów poniżej Wiszących Ogrodów wciśnięte są zamknięte pastwiska dla ogromnych stad bydła, bujne działki i role dostarczające wszelkie produkty, by wykarmić zwierzęta i ludzi. Obszary te są o wiele większe, niż wyglądają; farmy i pastwiska zdają się rozciągać rozległe mile daleko poza fizyczne mury miasta, lecz nie mogą być ujrzany spoza miasta. Jest to dość prosta sztuczka (w każdym razie dla mocy): Isztar po prostu tworzy małe półplany ze swojej własnej krainy, by zawrzeć te obszary.

Przez Ramię Naturalnych Rozkoszy ciągnie się Aleja Ziemi (ang. Avenue of Earth) aż do Pałacu Gwiazdy.

  • Wzniosłe Przyprawy (ang. Sublime Seasonings) - Ten sklep z przyprawami oferuje świeże zioła i przyprawy z całego wieloświata. Wiele z oferowanych tu substancji dorastało w mieście, a niektóre z rzadkich ziół i korzeni mogą być wykorzystywane do sporządzania magicznych eliksirów, bądź jako komponenty do zaklęć.

Ramię Artyzmu[edytuj | edytuj kod]

Ramię Artyzmu (ang. Ray of Artistry)

Ramię Ciała[edytuj | edytuj kod]

Ramię Ciała (ang. Ray of the Body)

Ramię Umysłu[edytuj | edytuj kod]

Ramię Umysłu (ang. Ray of the Mind)

Ramię Melodii[edytuj | edytuj kod]

Ramię Melodii (ang. Ray of Melodies)

Główne Miasta[edytuj | edytuj kod]

Miasto Gwiazdy jest krainą, czyniąc ją większą, niż jakiekolwiek "miasto." Miasto kontynuuje rozrastanie się, gdyż wielu rezydentów ma pasję stworzenia i życia w najlepszym, najpiękniejszym mieście w planach.

Specjalne Warunki[edytuj | edytuj kod]

Odwiedzający Miasto Gwiazdy uzyskują premię +2 do swojej charyzmy podczas pobytu oraz premię +1 do charyzmy po opuszczeniu go, przez okres czasu równy do temu jaki tam spędzili. Wszyscy przychodzący do miasta mogą pobłażać swoim pasjom, gdyż z pewnością znajdą tych, którzy podzielają tutaj te same pasje.

Główne Postacie[edytuj | edytuj kod]

Najważniejszym gestorem Isztar w tej krainie jest niesamowicie przystojny Mardullo Poeta (człowiek mężczyzna/iluzjonista 14/neutralny dobry). Często porzuca swoje obowiązki w pałacu swojej mocy, by wędrowaćpo ulicach krainy, ciesząc się pasją jej mieszkańców zaangażowanych w swoje wybrane zadania i komponując wersy do zadowolenia swojej mocy i jej oczekujących. Mardullo uważa Sirian Dobrą Żonę, gestorkę Izydy, za wyjątkowo atrakcyjną, lecz nieco zbyt pruderyjną. Poeta przeszedł do komponowania sonetów dla Dobrej Żony w zamiarze załagodzenia jej gniewu. Jego intencje oraz cele jednakże, wciąż są cieniem, który zachował dla siebie.

Usługi[edytuj | edytuj kod]

Jeśli nie jest to szkodliwa czynność znana ludzkim bytom, można ją odnaleźć w Mieście Gwiazdy. Jedzenie, hazard, granie, atletyka, sztuka, muzyka - wszystkie zdrowe pasje ludzkości można odnaleźć w swoich najlepszych przykładach.

Obecna Śpiewka[edytuj | edytuj kod]

Rywalizacja Isztar z egipską boginią Izydą wiecznie zajmuje głowy rezydentom Miasta. W istocie, niektórzy zaadoptowali wprawianie w zakłopotanie, pokonywanie i lekceważenie wyznawców Izydy przy każdej okazji, jako swoją najnowszą pasję.

Z powodu natury krainy, gestorzy Isztar zawsze utrzymują podejrzliwe spojrzenie na każdym z Planów Niższych, próbujących kusić oczekujących z dala od bogini obietnicami odkrywania niezdrowych pasji, których nie można odnaleźć nawet w Mieście Gwiazdy.

Powiązania[edytuj | edytuj kod]

Brama Isztar

Wiszące Ogrody Semiramidy

Architektura Miasta Gwiazdy Isztar choć z białego marmuru, kształtem zdecydowanie imituje babilońskie dzieła architektoniczne, którymi próbowali oni wyrazić swoje wyobrażenia o boskich królestwach. Przykładem jest ciemnoniebieska Brama Isztar, czy Wiszące Ogrody Semiramidy, które w Mieście Gwiazdy są codziennością.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.