FANDOM


Men-shen

Men-shen

 Men-Shen są większymi duchami, którzy pełnią rolę strażników. Chronią osoby lub miejsca przed intruzami, złymi duchami, itp. Jeśli zgodzi się już chronić jakiś obszar lub kogoś, to stróżuje wiernie aż do śmierci swojej lub obiektu ochrony, o ile jest to śmierć naturalna oczywiście. Te duchy nie muszą jeść, pić, ani spać, siłe potrzebną do życia czerpią wprost z mocy Niebańskiej Biurokracji.

Legenda głosi, że men-shen wywodzą się od dwójki śmiertelnych generałów którzy chronili swojego cesarza, którego w nocy nawiedzał zły smok. Choć od chwili kiedy zaczeli pilnować swojego suwerena, plugawy gad nie pojawił się więcej, to dzielni generałowie nie odstępowali drzwi cesarza na krok. Władca po jakimś czasie zdecydował się namalować wizerunku generałów, w nadzieji, że smok nadal zostawi go w spokoju, co też się stało.

Legenda nie mówi co stało się potem z wiernymi generałami, lecz możliwe, że zostali doceneni przez samego Niebańskiego Cesarza i przemienieni w pierwszych men-shen.
Było to bardzo dawno temu, lecz do tej pory ludzie wywieszają często przed drzwiami wizerunki dwojga generałów w celu ochrony swoich domostw. Niekiedy, choć bardzo rzadko, w takich wizerunkach naprawdę drzemie prawdziwy men-shen.

Rzadko kiedy men-shen wysyłany jest w jakieś miejsce specjalnie, najczęściej wzywany jest przez śmiertelników. Prośba takiego osobnika rozpatrzana jest w niebańskich urzędach, jeśli wydaje się dostatecznie ważna i wyniosła, to ten wielki duch wysyłany jest do ochrony takiego miejsca lub osobowy.

Służba men-shen zwyczajowo ( i praktycznie) rozpoczyna sie o zmierzchu i kończy o świcie, co pozwala mu resztę dnia spędzić na planach Niebańskiej Biurokracji.

Men-shen mówią wspólnym, różnymi regionalnymi dialektami pierwszej materialnej, a także mową duchów.

Wyglądają oni jak wysocy ludzie ( 2,5 metra wzrostu), o orientalnej, topornej twarzy, a Ich skóra ma złoty kolor. Czasami są łysi, a innym razem mają długie, rozpuszczone włosy, albo jeszcze kiedy indziej mają eleganki kok lub warokcz spływający na plecy.

Men-shen noszą odzienie generałów. Ich ubrania są uprasowane, czyste i eleganckie. Błyszczące medale i odznaczenia ściśle przylegają do munduru. Każdy z tych duchów wyposażony jest w długi, czerwony miecz.

Men-shen są potężnymi przeciwnikami. Posiadają oni szereg potężnych mocy. W promieniu 9 metrów są oni całkowicie nie do zaskoczenia. Potrafią dostrzec niewidzialne, a także samemu stać się całkowicie niewidocznymi, a do tego w czasie trwania niewidzialność potrafi skutecznie atakować, nie rozpraszając tej zdolności. Są odporni na słabsze zaklęcia, jak i na moce wpływające na umysł. Potrafią także przenieść się na plan astralny. Dwa razy dziennie są w stanie także zmienić swoją postać (najczęściej w jakiegoś Oni, aby przestraszyć przeciwnika)

Jak było mówione, każdy men-shen ma wysoce magiczny miecz którym walczy z niebywałą wprawą. Owa broń jest przypisana indywidualnie do każdego z tych duchów i w chwili jego śmierci rozpada się w pył. Aby miecz zachowywał swoje magiczne zdolności, men-shen musi codziennie zgłaszać się do oddziału niebańskiej biurokracji.

ŹródłaEdytuj

  • Men-shen
  • Monstrous Compendium Kara-Tur Appendix
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.