Sferopedia
Advertisement
Bóstwo
Mellifleur
Mellifleur
Tytuł(y) Liczlord, Pierwszy Licz
Symbol kryształowa fiolka w szkieletowej dłoni z pierścieniem na czwartym palcu
Plan Ojczysty Gehenna/Mungoth//Uścisk Śmierci
Ranga mocy pomniejsze bóstwo
Charakter neutralny zły
Dziedziny Liczowie, magia
Domeny magia, wiedza, zło,, szczęście
Ulubiona broń Pierścień licza (atak bez broni)
Wrogowie Bane, Nerull, Typhus
Zwierzchnik brak

Mellifleur to patron liczy, który nakłania złych magów do przejścia w stan nieśmierci, bowiem każdy skaptowany czarodziej zwiększa jego moc. Podobnie jak Kanchelsis, Liczlord dostąpił apoteozy zupełnie przypadkowo. W swojej siedzibie w Gehennie Mellifleur ma ukrytych wiele filakterii na wypadek, gdyby komuś jakimś cudem udało się go zniszczyć.

Historia/związki[]

Nim stał się bogiem, Mellifleur był czarodziejem żyjącym w zamierzchłych czasach. Na pewnym etapie swojego życia postanowił zostać liczem, toteż długo i z wyjątkowym pietyzmem przygotowywał się do odprawienia odpowiednich rytuałów. Nie wiedział jednak, że w tym samym czasie, gdy on rzucał wymagane zaklęcia, Bane (a w innych wersjach tego mitu Nerull) zajmował się właśnie podnoszeniem swego śmiertelnego kapłana do rangi półboga. W dziwny i niezrozumiały sposób rytuał Mellifleura zakłócił magię Pana Ciemności i czarodziej stał się półbogiem zamiast wybranego kleryka. Niektórzy mędrcy twierdzą, iż w wydarzenie to zamieszanych było więcej złych bóstw, co tłumaczyłoby status Liczlorda jako pomniejszego boga.

Największym wrogiem Mellifleura jest bóstwo, które niechcący obdarzyło go boskością i teraz próbuje go unicestwić, aby zaabsorbować utraconą moc. W związku z tym Pierwszy Licz rzadko wysyła swego awatara na Plan Materialny, obawiając się swojej Nemezis. Jeśli już musi tam zawitać, czyni to by nauczyć się nowych zaklęć lub zaszkodzić nieco swemu przeciwnikowi, bowiem woli prewencyjnie krzyżować mu plany niż czekać na jego atak. Czasem Mellifleura w jego działaniach wspomagają niektóre dobre bóstwa, wychodząc z założenia że cel uświęca środki i lepiej stanąć po stronie Liczlorda niż patrzeć, jak większe zło rośnie w siłę.

W związku z niedawną transcendencją Velsharoona wpływy Mellifleura jako patrona liczy na Torilu są niepewne. Jako że nic nie wiadomo na temat jakiegokolwiek konfliktu między tymi dwoma, można założyć, iż Velsharoon podszywa się pod Pierwszego Licza. Są też tacy, którzy twierdzą, zupełnie zresztą niesłusznie, iż ci dwaj bogowie są w istocie jednym i tym samym.

Pierwszy Licz z wyglądu przypomina każdego zwyczajnego licza - ożywiony humanoidalny szkielet. Od innych nieumarłych magów odróżniają go jedynie jego czyste, zawsze utrzymane w nienagannym stanie czarne szaty oraz para świecących zielonych klejnotów wprawionych w puste oczodoły.

Źródła[]

Advertisement