Sferopedia
Advertisement
Sferopedia

Mefistofeles

Nieboska Moc
Mefisto 2.jpg
Mefistofeles
Tytuł(y) Władca Piekielnego Ognia, Pan Ósmej
Symbol czerwona dłoń z czarnymi paznokciami otoczona czarnymi płomieniami
Plan Ojczysty Baator/Cania
Rodzaj mocy Władca Dziewięciu
Charakter praworządny zły
Dziedziny diaboliści, maniacy ognia, intrygi
Domeny
Ulubiona broń runka
Sojusznicy Dispater, Hutijin
Wrogowie Belzebub
Zwierzchnik Asmodeusz

Mefistofeles to arcydiabeł, który od dawna sprawuję władzę w piekle. Utrzymuje sojusz z Dispaterem, jest zaś zaciekłym rywalem Belzebuba. Rządzi zamarzniętymi pustkowiami Canii, ósmej warstwy piekła. Skutkiem tego stał się niepodatny na zimno i bez strachu wystawia się na najsroższe mrozy tej krainy.

Władca ósmej utrzymuje pozory uroku osobistego, kultury i równowagi. W rzeczywistości ma wybuchowy temperament i często wpada w szał, gdy przebywa w swym pałacu na Canii, w zamku zwanym Mefistar, wzniesionym na ogromnym lodowcu. Stamtąd dowodzi legionami gelugonów, których wielki oddział nieustannie strzeże wejścia do Nessus, samo dno Czeluści, gdzie mieszka Asmodeusz.

Ostatnio Mefistar stał się miejscem gorejącego ognia w sercu lodowej równiny, a gelugony powoli przenoszą się gdzie indziej, zastępowane przez piekielne czarty, cornugony i barbazu. Mefistofeles wynalazł bardzo gorący, spaczony rodzaj energii o nazwie piekielny ogień, stworzony z samej magii tego planu. Zaczęły go używać także inne arcydiabły i ich sługi. Nikt jednak nie włada nim tak biegle, jak Mefistofeles. Chcąc doskonalić władzę nad ogniem, podjął studia czarodziejskie, zwłaszcza nad magią wywoływania. Zapewne dlatego coraz szybciej zyskuje reputację arcydiabła sprzeczności.

Wygląd[]

Wygląd Mefistolesa jest jak najbardziej diabelski. Mierzy 2,7 metra wzrostu, ma piekielnie czerwoną skórę, błoniaste skrzydła, białe oczy, proste, czarne włosy i wyrastające z czoła rogi. Odziewa się w powielające czarne peleryny i dzierży runkę o trzech szpikulcach.

Mefistofeles ciągle zmienia symbole. Obecnie jest to czerwona dłoń z czarnymi paznokciami, spowita w czarne płomienie.

Źródła[]

Advertisement