FANDOM


PrestigeDramagMamluk

Mamluk

Mamluk z Al-Qadim jest rzadkim połączeniem wojownika i uczonego. Wytrenowany od dziecka jako wyedukowany, fanatyczny wojownik, mamluk jest niezrównany na polu bitwy. Legiony mamluk są równie zaciekłe jak każda siła bojowa i równie zdyscyplinowane co każda armia.

Każdy mamluk nosi na twarzy tatuaże które wskazują legion do którego przynależy. Te proste tatuaże oznaczają również jego rangę w legionie. Każdy legion mamluka nosi różne wzory na rangę, lecz wszystkie są rozpoznawalne dla każdego mamluka.

Mamlukowie są fanatycznie lojalni dla innych w swoich legionach, i chętnie przyjmują rozkazy od wyższego rangą członka. Ranga jest ostatecznym arbitrem we wszystkich sporach kompetencyjnych w legionie. Dowolny mamluk może nadać rozkazy innemu o niższej randze w tym samym legionie i oczekiwać że rozkazy te zostaną wykonane, chyba że zostaną wycofana który jest zwierzchnikiem dla obu.

Wojownicy mogą zyskać najwięcej obierając tą klasę, chociaż wiele mamluków jest również paladynami i tropicielami. Niewielką, lecz rosnąca liczba mnichów wstąpiła w szeregi mamluków, przyciągana przez ścisłą dyscyplinę o sztywne zasady zakonu. Ich odmowa noszenia zbroi lub tarcz przynosi im szacunek od tych którzy w innym wypadku wyśmiali by ich. Inne klasy mają niewiele do zyskania z tej klasy, i odkrywają jej wymagania trudnymi do osiągnięcia.

Mamluki można znaleźć w odizolowanych pustynnych oazach, trenujących i musztrujących, w miastach lub maszerujących armiach.

Źródła

  • Dragon Magazine #321
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.