Sferopedia

Edytujesz

Mameluk

1
  • Edycja może zostać wycofana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.
przejdź do aktualnej wersji Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
[[Grafika:PrestigeDramagMamluk.JPG|thumb|250px|Mameluk]]
+
[[Grafika:PrestigeDramagMamluk.JPG|thumb|250px|Mamluk]]
'''Mameluk''' z [[Al-Qadim]] jest rzadkim połączeniem wojownika i uczonego. Wytrenowany od dziecka jako wyedukowany, fanatyczny wojownik, mameluk jest niezrównany na polu bitwy. Legiony mameluków są równie zaciekłe jak każda siła bojowa i równie zdyscyplinowane co każda armia.
+
'''Mamluk''' z [[Al-Qadim]] jest rzadkim połączeniem wojownika i uczonego. Wytrenowany od dziecka jako wyedukowany, fanatyczny wojownik, mamluk jest niezrównany na polu bitwy. Legiony mamluk są równie zaciekłe jak każda siła bojowa i równie zdyscyplinowane co każda armia.
   
Każdy mameluk nosi na twarzy tatuaże które wskazują legion do którego przynależy. Te proste tatuaże oznaczają również jego rangę w legionie. Każdy legion mameluków nosi różne wzory na rangę, lecz wszystkie są rozpoznawalne dla każdego mameluka.
+
Każdy mamluk nosi na twarzy tatuaże które wskazują legion do którego przynależy. Te proste tatuaże oznaczają również jego rangę w legionie. Każdy legion mamluka nosi różne wzory na rangę, lecz wszystkie są rozpoznawalne dla każdego mamluka.
   
Mamelucy są fanatycznie lojalni dla innych w swoich legionach, i chętnie przyjmują rozkazy od wyższego rangą członka. Ranga jest ostatecznym arbitrem we wszystkich sporach kompetencyjnych w legionie. Dowolny mameluk może nadać rozkazy innemu o niższej randze w tym samym legionie i oczekiwać że rozkazy te zostaną wykonane, chyba że zostaną wycofana który jest zwierzchnikiem dla obu.
+
Mamlukowie są fanatycznie lojalni dla innych w swoich legionach, i chętnie przyjmują rozkazy od wyższego rangą członka. Ranga jest ostatecznym arbitrem we wszystkich sporach kompetencyjnych w legionie. Dowolny mamluk może nadać rozkazy innemu o niższej randze w tym samym legionie i oczekiwać że rozkazy te zostaną wykonane, chyba że zostaną wycofana który jest zwierzchnikiem dla obu.
   
Wojownicy mogą zyskać najwięcej obierając tą klasę, chociaż wiele mameluków jest również paladynami i tropicielami. Niewielką, lecz rosnąca liczba mnichów wstąpiła w szeregi mamee
+
Wojownicy mogą zyskać najwięcej obierając tą klasę, chociaż wiele mamluków jest również paladynami i tropicielami. Niewielką, lecz rosnąca liczba mnichów wstąpiła w szeregi mamluków, przyciągana przez ścisłą dyscyplinę o sztywne zasady zakonu. Ich odmowa noszenia zbroi lub tarcz przynosi im szacunek od tych którzy w innym wypadku wyśmiali by ich. Inne klasy mają niewiele do zyskania z tej klasy, i odkrywają jej wymagania trudnymi do osiągnięcia.
luków, przyciągana przez ścisłą dyscyplinę o sztywne zasady zakonu. Ich odmowa noszenia zbroi lub tarcz przynosi im szacunek od tych którzy w innym wypadku wyśmiali by ich. Inne klasy mają niewiele do zyskania z tej klasy, i odkrywają że jej wymagania są trudne do osiągnięcia.
 
   
Mameluki można znaleźć w odizolowanych pustynnych oazach, trenujących i musztrujących, w miastach lub maszerujących armiach.
+
Mamluki można znaleźć w odizolowanych pustynnych oazach, trenujących i musztrujących, w miastach lub maszerujących armiach.
 
==Źródła==
 
==Źródła==
 
*Dragon Magazine #321
 
*Dragon Magazine #321
  Wczytuję edytor...
Poniżej znajdują się często używane kody składni. Kliknij na tym co chcesz wstawić, a pojawi się w polu edycji powyżej.