FANDOM


Nieboska Moc
Malcanthet
Malcanthet w całej okazałości
Malcanthet
Tytuł(y) Królowa Sukkubów
Symbol żelazny cierń przeciągający kroplę krwi po dolnej wardze kobiecych ust
Plan Ojczysty Otchłań/570/Shendilavri
Rodzaj mocy Władczyni demonów
Charakter chaotyczny zły
Dziedziny pożądanie, hedoniści, podstęp poprzez uwodzenie
Domeny chaos, zło, pokusa, oszustwo
Ulubiona broń bicz
Sojusznicy Pazuzu
Wrogowie Demogorgon, Yeenoghu, Graz'zt
Zwierzchnik brak

Malcanthet jest patronką hedonistów, pożądania i tych którzy chcieliby wykorzystać zmysłowość, piękno i magiczne uroki do kontroli i zniszczenia innych.

WyglądEdytuj

Posągowa piękność niosąca na rubinowych ustach sardoniczny uśmiech. Zakrzywione rogi wyrastają z czoła powstrzymując czarne włosy przed opadnięciem na oczy w których zawsze tli się niebezpieczny blask czerwonej zmysłowości. Duże, skórzane skrzydła w górnym odcinku pleców, uzbrojone w brzytwo podobne pazury w stawie, oraz falujący ogon zakończony zakrzywionym szpikulcem dopełniają obraz jej demonicznej urody. Nosi suknię z przeźroczystego jedwabiu która odsłania bardzo wiele jej wdzięków, oraz skórzany pas nabijany ostrymi ćwiekami. Leniwie bawi się błyszczącym biczem wykonanym z łańcuchów nabijanych diamentowymi kolcami.

Preferencje walkiEdytuj

Malcanthet jest groźnym przeciwnikiem w walce, jednakże nie znajduje ona przyjemności w potyczkach. Woli wezwać podwładnych aby walczyli za nią, a w tym czasie z bezpiecznej odległości siać zamęt w szeregach wroga za pomocą mgły umysłu, masowego zauroczenia potwora, symbolu perswazji i większego rozkazu.

Kiedy zmuszona jest do bezpośredniej walki Malcanthet reaguje wybuchem wściekłości, skupiając swoje ataki na pojedynczym celu. Jeśli to możliwe okrąża ona swój cel, pozwalając mu skupić się na jej podwładnych, po czym atakuje go z ukrycia. Nie zdradza się ona ze swoim doświadczeniem bojowym, stosując najlepsze manewry jedynie na wyjątkowo trudnych przeciwników. Jest w stanie zadać wielkie obrażenia swoim biczem w bezpośredniej walce, lecz mimo wszystko przedkłada ukradkowy atak nad otwartą walkę.

Posiada ona bardzo wiele zdolności czaropodobnych mogących kontrolować i niewolić przeciwników, a nawet zwykłe patrzenie na nią może doprowadzić do zniewolenia przez jej piękno. Jej żądło na ogonie jest w stanie wysysać życie z wrogów.

KrainaEdytuj

Malcanthet mieszka na niesłychanie pięknej warstwie Otchłani nazywanej Shendilavri (570 warstwa). Dla postronnego obserwatora może się ona jawić jako hedonistyczny raj i nawiasem mówiąc właśnie tak jest. Problem dla gości jest jednak taki, że jest to raj Malcanthet, a Królowa Sukubów często odczuwa wielką przyjemność z dręczenia i torturowania przybyłych.

SłudzyEdytuj

Malcanthet, w jej pałacu służą liczne inkuby i sukkuby, oraz grupa trzynastu bardów lilitu nazywających siebie Świetlistymi Siostrami. Ta grupa, w przeciwieństwie do innych istot tego rodzaju, nie wykazuje rażącej nietolerancji w stosunku do innych lilitu albo sukubów. Ich pieśni można usłyszeć zawsze w każdym zakątku pałacu Królowej Sukubów, gdzie brzmią natarczywie i erotycznie, mając niepowołany skutek dla wszystkich którzy przybędą do tej krainy bez zaproszenia jej władczyni. Wśród służących Malcanthet znajdują się też liczne lamie, czarcie półnimfy, harpie i inne piękne acz straszne stworzenia.

RelacjeEdytuj

Wśród Władców demonów najlepsze stosunki ma ona z Pazuzu, który jest jej częstym kochankiem (z którym spłodziła liczne, szczególnie zabójcze sukuby) oraz Demogorgonem (z którym spłodziła takie rzeczy, że lepiej o tym nie wspominać). Miała ona tego typu kontakty z większością Władców demonów, lecz były to nieistotne gierki, które miały przynieść jej ich względu lub nagrody. Inne władczynie demonów, na przykład Shami-Amourae i Lynkhab konkurują z Malcanthet o tytuł Królowej Sukubów, lecz póki co żadna nie jest godna odebrać jej ten tytuł.

Malcanthet jest od bardzo dawna w konflikcie z Yeenoghu, a w tej chwili ich kontakty ograniczają się do nasyłania armii na ziemię i wojska przeciwnika. Pierwotne źródło konfliktu jest niejasne, lecz można go szukać w potężnej rodzinie czarodziejów Maures, mieszkających w gigantycznym zamku na planie materialnym. Wśród tej rodziny najbardziej związana z Malcanthet była kobieta imieniem Elluvia, a inne grupy w rodzice związane były z Yeenoghu. Kiedy kobieta próbowała dokonać zamachu stanu aby przejąć rodzinną posiadłość (oczywiście przy wsparciu Malcanthet), doszło do wielkiej, magicznej katastrofy która zrujnowała całą rodzinę i z której nikt nie wyszedł zwycięsko (może poza samą Malcanthet). Tak czy siak konflikt między dwojgiem tych Władców Demonów trwa od wieków.

Spośród pozostałych władców demonów układa się jej gorzej jedynie z Graz'ztem. Malcanthet utrzymuje, że eony temu wzgardziła Graz'ztem, odrzucając jego zaloty i właśnie jego zraniona duma stworzyła przepaść między nimi. Graz'zt oczywiście twierdzi coś zupełnie przeciwnego. Konflikt jest daleki od otwartej wojny, raczej polega na snuci intryg mających zburzyć plany i zniszczyć królestwa przeciwnika.

KultEdytuj

Ma ona wiele kultów na planie materialnym. Jej wyznawcami są kurtyzany, hedoniści, albo znudzeni szlachcice szukający niezwykłych rozrywek, aby dodać koloru swemu życiu. Kapłani Malcanthet mają dostęp do domen chaos, zło, pokusa, oszustwo. Jej symbolem jest żelazny cierń przeciągający kroplę krwi po dolnej wardze kobiecych ust.

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.