Sferopedia
Linia 1: Linia 1:
 
[[Grafika:Malaugrim.jpg|250px|thumb|Malaugrim]]
 
[[Grafika:Malaugrim.jpg|250px|thumb|Malaugrim]]
'''Malaugrimowie''' są doskonałymi zmiennokształtnymi. Szczególną rozkosz odczuwają, gdy mogą wsunąć wyposażoną w paszczę mackę do gardła jeńca i pożreć go od wewnątrz. Istoty te zwane są także władcami cieni. Może dlatego, iż stworzone są z czystego zła, pochodzącego z jakiegoś obcego miejsca. Pochłania ich żądza władzy, więc żarłocznie wyczekują na każdą możliwość zapuszczenia się na [[Plan Materialny]], by poszerzać swe wpływy i zdobywać ulubione jedzenie. By tam dotrzeć, wykorzystują Plan Cieni, co często prowadzi do wniosku (błędnego), iż tak naprawdę pochodzą właśnie stamtąd.
+
'''Malaugrimowie''' są doskonałymi zmiennokształtnymi. Szczególną rozkosz odczuwają, gdy mogą wsunąć wyposażoną w paszczę mackę do gardła jeńca i pożreć go od wewnątrz. Istoty te zwane są także władcami cieni. Może dlatego, iż stworzone są z czystego zła, pochodzącego z jakiegoś obcego miejsca. Pochłania ich żądza władzy, więc żarłocznie wyczekują na każdą możliwość zapuszczenia się na [[Plan Materialny]], by poszerzać swe wpływy i zdobywać ulubione jedzenie. By tam dotrzeć, wykorzystują [[Plan Cienia|Plan Cieni]], co często prowadzi do wniosku (błędnego), iż tak naprawdę pochodzą właśnie stamtąd.
 
==Źródła==
 
==Źródła==
 
*[[Kompendium Potworów: Potwory Faerunu]]
 
*[[Kompendium Potworów: Potwory Faerunu]]

Wersja z 13:02, 11 lip 2013

Malaugrim

Malaugrimowie są doskonałymi zmiennokształtnymi. Szczególną rozkosz odczuwają, gdy mogą wsunąć wyposażoną w paszczę mackę do gardła jeńca i pożreć go od wewnątrz. Istoty te zwane są także władcami cieni. Może dlatego, iż stworzone są z czystego zła, pochodzącego z jakiegoś obcego miejsca. Pochłania ich żądza władzy, więc żarłocznie wyczekują na każdą możliwość zapuszczenia się na Plan Materialny, by poszerzać swe wpływy i zdobywać ulubione jedzenie. By tam dotrzeć, wykorzystują Plan Cieni, co często prowadzi do wniosku (błędnego), iż tak naprawdę pochodzą właśnie stamtąd.

Źródła