Magmowiec

Magmowce (ang. magmin) to istoty pochodzące z Planu Parażywiołu Magmy. Ich goblinowate ciała mierzą około metra wzrostu a małe kłęby płomieni nieustannie buchają ze skóry, zupełnie jakby wydzielały przez pory naftę. Powietrze wokół nich bucha żarem. Twarze tych istot zawsze wykrzywia złowieszczy grymas. Nie są one zbyt wojownicze, jednak ich przewrotna natura skłania je do nieustannego siania chaosu. Ich ulubioną zabawą jest podpalanie napotkanych żywych istot a także pływanie w kraterach aktywnych wulkanów i szybowanie wraz z wyrzucanymi przez nie substancjami, starając się zapalić wszystko w zasięgu. Gdy znajdą się w niebezpieczeństwie, uciekają niezbyt daleko, gdyż głupota i ciekawość nakazuje im wrócić. Są odporne na ogień, jednak bardzo wrażliwe na zimno. Po sześciu godzinach z dala od lawy lub innego źródła ciepła zastygają i tracą zdolność ruchu. Niektórzy magowie wykorzystują to w celu uzyskania pięknych statuetek z zastygłej lawy, jest to jednak ryzykowne. Czując nadchodzącą śmierć magmowce wpadają w szał, któremu towarzyszą potężne eksplozje.

Magmowce kochają ogień i płomienie. Gdyby nie zniszczenia, do jakich doprowadzają, ich dziecięca fascynacja i zachowanie mogłyby być uznane za pocieszne. Najwyraźniej te pochodzące z gorącego planu magmy istoty nie rozumieją lub nie chcą rozumieć, że ogień może być dla innych bolesny i niebezpieczny. Ich społeczności to małe myśliwsko-zbierackie plemiona zorganizowane w większe kolonie. Każde z plemion rządzone jest przez najstarszego osobnika. Rozmnażają się przez podział. Mówią swoim własnym językiem i nie znają żadnych innych. Magmowce żywią się różnymi typami stopionej skały, być może wchłaniają też część pożywienia bezpośrednio przez skórę.

Wykorzystując portale utworzone wskutek działania niesamowitego gorąca i ciśnienia, magmowce przedostają się niekiedy do innych Planów Wewnętrznych lub Planu Materialnego. Portale te są dla nich kuszące, gdyż magma z innych planów różni się smakiem od tej z ich ojczyzny. Niektórzy mędrcy sądzą, że może też mieć na nie działanie toksyczne i być źródłem niektórych zachowań. Droga na Plany Zewnętrzne jest dla nich zamknięta, chyba że zostaną przyzwane. Czarty lubią wzywać magmowców jako znakomite źródło ogniowej dywersji na tyłach wroga. Ponadto tanar'ri i baatezu trzymają niekiedy po kilka osobników w specjalnych lawowych zbiornikach i nakazują im walczyć na arenach dla własnej rozrywki.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.