FANDOM


ElementalMage

Magowie żywiołów

Magowie żywiołów (ang. elemental magi) to giganci pochodzący od ogrów, podobni z wyglądu do ogrowych magów. Pomimo swojej rzadkości każdy z rodzajów magów żywiołów nie jest odrębnym gatunkiem, lecz raczej przedstawicielami tej samej rasy o różnym wyglądzie i zdolnościach. Wyłaniają się oni bez ostrzeżenia z wyżyn, czasem pojedynczo czasem w grupach, podbijając i niszcząc ziemie słabszych ludów.

Magowie żywiołów zachowują się bardzo różnie w potyczce, zależnie od tego czy są spotykane samotnie czy w grupie. Pojedynczy osobnik jest bardzo niebezpieczny lecz w grupie ich siła wzrasta wyjątkowo. W grupie zawsze atakują wspólnie. Rodzą się wśród ogrów, lecz dzieje się to bardzo rzadko. Spekuluje się, że są jakimś odłamem ogrowych magów. Od najmłodszych lat są zafascynowani swoimi specyficznymi mocami. Wszystkie trzy rodzaje magów żywiołów zdają się idealnie do siebie pasować, tworząc skuteczne siły natarcia. Niektórzy siwobrodzi uważają, że istoty te zostały stworzone przez starych bogów jako zemsta na nowych bogach za straconych wyznawców. Nie ma żeńskich magów żywiołów ale mogą krzyżować się ze zwykłymi ogrami. Z takiego związku wcale nie musi urodzić się nowy mag żywiołów, ten dar jest całkowicie losowy, niezależny od dziedziczenia. Spotykani są na podgórzu i innych średnio wysoko położonych terenach, zamieszkiwanych również przez ogry i ogrowych magów. Wszyscy magowie żywiołów mierzą od 3 do 3,5 metra i zawsze mają rogi, po za tym jednak każdy z rodzajów ma swój unikalny wygląd.

Wszystkie z tych istot są zazwyczaj złe, choć każdy z rodzajów ma ciągoty do innego typu złego charakteru. Wszyscy magowie żywiołów są wrogami cywilizacji i cywilizowanych narodów. Większość z nich posiada dosyć cenny ekwipunek z którego korzystają. Jeśli zbierają się w grupie, magowie żywiołów łączą swoje umiejętności i bogactwo, najczęściej przewożąc skarby w opancerzonym wozie i chronionym przez wojsko. Jeśli armia pod dowództwem tych istot zatrzyma się w jakimś mieście, skarb jest przechowywany w wyznaczonym przez dowódcę budynku. 

Ken-kuniEdytuj

Ken-kuni są trójrogimi, ogropodobnymi gigantami o wielkiej sile i waleczności. Nie tak bystre lub ambitne jak inni magowie żywiołów, preferują stawianie roszczeń i bronienia ich.

Ken-liEdytuj

Dwurogi, wykorzystuje magię ognia.

Ken-sunEdytuj

Jednorogi, wykorzystuje magię powietrza.

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.