Lunitari

Lunitari to jeden z trzech księżyców zsyłających magię z świata Dragonlance. Patronuje istotom magicznym o intencjach neutralnych.

Największy z trzech księżyców, Lunitari wygląda najbardziej kusząco z jego wieloma wodnymi zbiornikami, wysokimi krzakami i trawami oraz bezchmurnym niebem. Lecz tak jak Nuitari, księżyc zdaje się być niezamieszkany dla Krynnskich czarożeglujących odkrywców.

Jednakże Lunitari ma życie, choć nie rozpowszechnione. Kwartet strażników beholderowatych ma swój dom na księżycu. Ich misją życiową jest po prostu obserwować i odznaczać ważne zdarzenia. Ci obserwatorzy unikają udziału w działalnościach sfery i wstrzymują się od fizycznych konfliktów, o ile nie jest zagrożone ich życie. Skutecznie kryły się od czarożeglujących gości i wścibskich oczu czarodziei wykorzystujących kryształowe kule i inną magię.

Innymi mieszkańcami Lunitari jest para starych hadozee; pięciu neutralnych plazmoidów DeGleash, którzy trafili na księżyc w wyniku nieszczęśliwej podróży czarostatkiem; oraz samotnej rastonogi, która nieszczęśliwie znalazła się na pokładzie łodzi DeGleash.


Awatar Lunitari niemal zawsze jest na księżycu, często wmieszawszy się w tłum pod przebraniem jednej z ich form. Awatar czuje, iż ważnym jest pozostawać w pobliżu Krynnu, gdzie często wtrącają się inny bogowie oraz jasnym jest, iż ten księżyc jest idealnym miejscem, z którego można obserwować wszystkie działania.

Źródła[edytuj | edytuj kod]


Przestrzeń Krynn
Kryształowa Sfera świata Dragonlance
SłońceSłońceSirionSirionReorxReorxKrynnKrynnChislevChislevZivilynZivilynKrynnspace system2.jpg
Informacje o tej grafice
SłońceSirrionReorxKrynn (SolinariLunitariNuitari) • ChislevZivilynNehzmyth (Shinare) • Gwiezdne Wyspy

Konstelacje przestrzeni Krynn: BranchalaChemoshGileanHabbakukHiddukelKiri-JolithMajereMishakalMorgionPaladineSargonnasTakhisisZeboim
Inne obiekty astronomiczne: Chmury Zamrażających OparówCzarne Chmury

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.