Lordowie umysłów - tajemnicze trio wysokorozwiniętych psionów. Urodzili się oni w czasach Zielonej Ery, zawładnęli przyszłą Doliną ostatniego morza, w mieście Saragar dokonali zamachu stanu i zaczęli intensywnie pracować nad psioniką. Wszystko to zostało otoczone specjalną troską i opieką. Mało kiedy wyruszają na świat aby osobiście zadziałać, chętniej wysyłają Lawkeeperów lub Gwardzistów. Obywatele miasta oraz legalnie przebywający w Dolinie naprawdę mało kiedy doświadczają osobistej interwencji któregoś z Lordów. Ich rządy są oceniane przez tubylców jako łagodne rządy dobrych dyktatorów... Ciężko jednak uznać ocenę za wiarygodną, skoro może ona grozić wygnaniem z tego jednego z najbardziej przyjaznych regionów Athasu.

Podobnie jak Królowie-Czarodzieje i oni przenieśli część swojej jaźni w obsydianowe kule, dzięki którym uzyskali namiastkę nieśmiertelności. Kule same z siebie dają także i inne moce, niemniej wpłynęły one na mentalność Lordów.

Postacie[edytuj | edytuj kod]

Thesik[edytuj | edytuj kod]

Thal.png

Artykuł główny Thesik Najważniejsza postać z trio, właściwie założyciel grupy. W dawnych czasach był profesorem nadzwyczajnym. Do jego najważniejszych badań należały naukowe metody wejrzenia w przyszłość. Udało się uzyskać pozytywny wynik a obraz był przerażający. Teraz jest uznawany przez mieszkańców doliny za boga śmierci.

Kosveret[edytuj | edytuj kod]

Kosveret.png

Artykuł główny Kosveret Jako młody elf dostał się do Akademii, gdzie początkowo był samotnym mózgowcem, ale po żarcie Thesika nauczył się bawić. Jest głównym żartownisiem, tym który nadaje iskrę optymizmu i uśmiechu w ten świat. Jednak równocześnie ma postradane zmysły i należałoby go traktować jako wariata. Teraz uznawany jest przez mieszkańców doliny za boga szczęścia i oszustów.

Enter Barani[edytuj | edytuj kod]

Barani.png

Artykuł główny Enter Barani

Ludzka kobieta dostała się do Akademii dzięki znajomościom ojca, rybaka, który nie miał odpowiednich zdolności lecz dzięki dobremu charakterowi zyskał tam przyjaciół. Thesik oraz Kosveret się w niej zakochali, ale to ten pierwszy wygrał pojedynek o jej serce dzięki przegraniu w pojedynku telekinezy. Przez mieszkańców doliny uznawany jest za bogini matkę, panią życia.

Kule Wprowadzenia[edytuj | edytuj kod]

Grupa wykorzystała wszelkie tradycyjne i nietradycyjne środki psioniczne do przedłużenia życia. Dzięki temu mogli nieustannie wzmacniać swoją siłę, zabezpieczyć dolinę przed Wojną Oczyszczenia, odparciem ataków Króli-Czarodziei oraz utrzymać lokalny klimat bez zmian. Niestety, ale powoli dochodzili do krańca możliwości psioniki w celu przedłużenia życia. Kilka lat intensywnie pracowali nad nowymi metodami, ale nie dawały one pozytywnych efektów, dopiero Barani skierowała ich uwagę na coś, co było nie do pomyślenia. Chodziło o Obsydianowe Kule, które powszechnie stosowano w czasach Zielonej Ery. Umieszczano w nie umysły przestępców, dzięki czemu mogli poświęcić się użytecznej pracy dla społeczności a zyskiwali właściwie nieśmiertelność. Jednak dla ludów z tej, oraz aktualnej, Ery idea dobrowolnego umieszczenia się do takiej kuli stanowiło tabu. Nie mając jednak innej drogi ucieczki przed śmiercią musieli to tabu złamać i zgodzić się na wieczną, choć ukrytą plamę na honorze.

Zanim się w kulach ukryli poćwiczyli używanie iluzji tak, aby prezentowały się jak żywe. Ruch i oddziaływanie na rzeczy było symulowane telekinezą, jedzenie i picie symulowane teleportacją fragmentów żywności w odpowiedniej chwili itd. Kiedy opanowali sztukę "iluzji życia" do perfekcji dokonali rytuału umieszczenia swoich umysłów do odpowiednio przygotowanych kul i zniszczenia ciał.

Polityka[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Dark Sun The wanderer's chronicle: Mind Lords of the Last Sea

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.