Lanca Fedora Ta lanca w kolorze burgundu obdarza niesamowitą potęgą każdego kto dzierży ją na końskim grzbiecie.

Wiedza[edytuj | edytuj kod]

Fedor Potężny był pośród najbardziej czczonych postaci starożytnych barbarzyńców. Podczas gdy niewiele wiadomo o jego życiu osobistym, historia pamięta go jako jednego z najbardziej uzdolnionych jeźdźców jacy kiedykolwiek żyli. Rzeczywiście, wojownik prowadził swoje plemię w niezliczonych bitwach. Fedor w dużym stopniu przyczynił się do przetrwania swojego plemienia jak również znakomitej reputacji jego zaciekłych konnych wojowników, których wielu zwie dziś władcami koni. Najbardziej wybitne osiągnięcia Fedora - garstka broni i bibelotów jakie wykonał z odpornych materiałów i starożytnej magii - były inspirowane przez pole bitewne.

Opis[edytuj | edytuj kod]

Ta zwyczajnie wyglądająca lanca jest wykonana z dębu. Barwiona burgundą i posiadająca szeroki uchwyt pokryty z plecionej czarnej skóry, lanca Fedora rozciąga się na około 4,3 metra. Jej solidnie zbudowana długość kończy się od szerokiego końca do czubka równie dobrze jak drzazga, lecz głownia broni jest jednak wystarczająco ostra by przebić dowolnego przeciwnika.

Aktywacja[edytuj | edytuj kod]

Zdolność specjalna lancy Fedora aktywuje się gdy użyjesz broni z końskiego grzbietu i zaatakujesz ujeżdżającego przeciwnika.

Efekt[edytuj | edytuj kod]

Lanca Fedora jest lancą +1. Kiedykolwiek wykonasz atak szarżą z wierzchowca z lancą Fedora i trafisz ujeżdżającego przeciwnika, możesz wykonać darmową próbę byczej szarży jako części twojego ataku. Zyskujesz premię do przeciwstawnego testu siły. Jeśli twoja próba byczej szarży się powiedzie, twój cel zostaje wyrzucony z siodła i pada na ziemię (w dodatku do zwykłych obrażeń od ataku). Jego wierzchowiec pozostaje w miejscu i jest nietknięty.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

  • Dragon Magazine #349 Web Supplement
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.