Kraken w piątej edycji D&D

Młody kraken w piątej edycji D&D

Kraken

Kraken marzy o wyrzuceniu macek ku niebiosom i wyduszeniu tych, którzy dali mu początek, zaś kiedy to marzenie okazuje się poza jego zasięgiem, zadowala się przypadkowym statkiem.

- NOC KULTU KRAKENA, Malefor Serrang, mag pirat z Tethyru

Krakeny to olbrzymie wodne magiczne bestie o wyglądzie kałamarnic. Są to agresywne i okrutne istoty, wykazujące bardzo wysoką inteligencję. Dzięki połączeniu przebiegłości i potęgi fizycznej nierzadko władają całymi sektorami oceanów. Posiadają kompleksy jaskiń położonych kilometry pod powierzchnią wody, w których hodują humanoidalnych więźniów i innych niewolników, których rozmnażają między sobą.

Krakeny mogą oddychać zarówno pod jak i nad wodą. Ich potężne cielsko mierzy ponad 30 metrów długości. W walce posługują się mackami, z których dwie wyposażone są w ostrza, a pozostałe służą do unieruchamiania ofiary, duszenia jej i dostarczania w okolice dziobatego pyska, który rozrywa je na strzępy. Macki są bardzo giętkie i wytrzymałe. Prawie niemożliwe jest przerwanie ich czy innego rodzaju uszkodzenie poza przecięciem.

Jeżeli potwór poczuje się zagrożony, wypuszcza chmurę atramentowej substancji, która całkowicie zaburza pole widzenia w wodzie a w dodatku posiada właściwości żrące, powodujące poparzenia u wszystkich, którzy znaleźli się w jej zasięgu. Krakeny charakteryzują się okrucieństwem i złośliwością. Lubią torturować swoje ofiary. Chętnie zatapiają statki, a są w stanie bez trudu ściągnąć pod wodę nawet jednostkę o długości dwudziestu metrów. Dzięki magicznej zdolności uzdatniania wody do oddychania przez naziemców, ściągają następnie całą załogę do swego podwodnego leża, zyskując w ten sposób niewolników. Dysponują też innymi potężnymi zdolnościami – kontroli temperatury, kontroli pogody i przyzwania morskich zwierząt. Niekiedy dla kaprysu ogałacają ze wszelkiego życia zwierzęcego samotne tropikalne wyspy. Legenda głosi, że krakeny zeszły głęboko pod wodę przegnane przez siły dobra, ale kiedyś powrócą i ponownie zapanują nad odmętami oceanów.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.