FANDOM


Miasto
Korpus
Inne nazwy brak
Lokalizacja Pluton/Szare Pustkowia
Rząd arystokracja zwana Głową
Mieszkańcy Oczekujący oranci Szarych Pustkowi
Charaktery neutralny zły
Religia brak
Organizacje brak
Ważne miejsca Żołądek, Serce, Głowa


Każdy stanowi część większej całości tak dosłownie jak i w przenośni. Każdemu powierzone jest szczególne zadanie i tylko dzięki doskonałej współpracy setek tysięcy obywateli to miejsce może funkcjonować zgodnie z planem. Oto Korpus - miasto zbudowane na kształt i przy wyłącznym użyciu ludzkiego ciała.


WładzaEdytuj

Diabelstwo Caili Jaspar sprawuje władzę nad życiem publicznym w Korpusie. To on jest uznawany przez większość przyjezdnych i samych mieszkańców za przewodniczącego miastu. Jednak co bardziej dociekliwi rozpoznają że jest on jedynie Ustami Korpusu, heroldem przekazującym bezpośrednie ustalenia wyższej władzy - tajemniczego ugrupowania zwanego Głową. Jaspar zasymilował się z Ciałem miasta zaledwie dwa lata temu, ale jego zdolność do odczytywania intencji pozwoliła mu szybko osiągnąć wysoki status w silnie zhierarchizowanej społeczności korpusu.

Za kulisamiEdytuj

Jak zostało to już nadmienione, prawdziwa władza spoczywa w rękach Głowy, tak jak to jest w przypadku prawdziwego, ludzkiego ciała. Jest to grupa najbystrzejszych i najmądrzejszych obywateli miasta, która zamknięta w grocie planuje i radzi nad przyszłością miasta. Często zostaje ona zdominowana przez szczególnie charyzmatycznych członków, którzy przy jej pomocy realizują swoje osobiste plany. O ile są one korzystne dla miasta, rada nie godzi się z takim traktowaniem.

Struktura miastaEdytuj

Korpus jest miastem stworzonym z setek tysięcy obywateli - stworzonym, bowiem każdy jego fragment i część skonstruowano z ludzkiego bądź nieludzkiego ciała kogoś kto zgodził się dołączyć do tego przerażającego tworu. Większość stanowią oczekujący Plutonu lub Szarych Pustkowi w Ogólności, lecz nie bark też sferowców. Niektórym przypadło w udziale bycie ścianą lub podpieranie innych ciał układających się w sufit. Słabsi bądź mniej zaradni muszą tworzyć podłogę bądź skórę miasta. Zewsząd łypią przerażające twarze wykrzywione w agonii lub całkowicie wyprane z emocji.

Widziany z lotu ptaka, Korpus przypomina wyglądem pokraczną sylwetkę ogromnego człowieka - z rękami wziętymi pod boki i wywichniętymi nogami. Każda część miasta nosi nazwę adekwatną do swego położenia w ciele miasta i spełnia taką samą funkcję. Żyłami nazwano ulice zaś domeną serca jest rozprowadzania pieniędzy i dóbr wzdłuż Żył, by zaspokoić pragnienia obywateli.

Żołądek to miejsce, gdzie przyprowadzane jest bydło i gdzie przynosi się zboże. Ma on kształt ogromnej kadzi i wypełniono go żółcią. Ciała tworzące brzegi splatają się tak ciasno, że nawet kropla cieczy nie jest w stanie wycieknąć na zewnątrz. Nieobrobione w żaden sposób pożywienie jest wrzucane wprost do basenu kwasu, gdzie szybko rozpuszcza się i jest wchłaniane przez zebrane wokół ciała. Te nasiąkają odżywczymi substancjami i przekazują je dalej kolejnym mieszkańcom. Obywatele Korpusu zdają się być całkowicie odporni na ten żołądkowy kwas, choć przyczyny tego nigdy nie zostały poznane.

Niektórzy mieszkańcy uciekają z miasta. Nie mogą oni znieść tego, że ktoś kieruje ich życiem a oni nie mają na ten temat nic do powiedzenia - wolą prowadzić niezależne życie. Tych buntowników zwie się "martwym naskórkiem" i są oni znienawidzeni przez tych, którzy wciaż pozostają w Korpusie. Uciekinierzy nigdy już nie mogą liczyć na powtórne przyjęcie i często umierają najwyżej po kilku latach od oderwania od Ciała. Włókna i macki, które łączyły ich z miastem powoli wysysają z nich życie.

Ludzie służący miastu niezwykle sprawnie mogą liczyć na awans. Naturalnym dążeniem większości mieszkańców jest dotarcie do Głowy, ale część osób czuje się lepiej w innych częściach ciała bądź przenosi się tam ze względów politycznych. Gdy ich rywale zostaną strąceni z piedestału, wrócą oni by dalej ubiegać się o najbardziej prestiżowe miejsce.

Utrzymywanie porządkuEdytuj

W razie niespodziewanej "infekcji" w "organizmie" miasta, niektórzy obywatele natychmiast odłączają się od reszty, by samodzielnie ścigać i wyśledzić niepożądaną istotę i odciąć ją od systemu. Taka osoba jest zwykle odprowadzana do granic miasta i wypędzana. Czasami jednak takie działanie byłoby niewystarczające i naraziłoby miasto na ponowne ataki. W takim przypadku osoba odpowiedzialna za zakłócanie porządku zostaje wrzucona do kwasowej kadzi we wnętrzu Żołądka.

W szczególnych przypadkach gdy zagrożone jest całe miasto, wszyscy obywatele mogą połączyć się telepatycznie jednocząc swoje umysły w jedną wielką, zbiorową świadomość i wyprowadzić potężny atak psioniczny. Wyzwolony impuls ma ogromną moc i jest groźny nawet dla wędrujących Potęg - wiara setek tysięcy ludzi może rzucić na kolana nawet bóstwo.

UsługiEdytuj

Niewiele więcej poza mechanizmami związanymi z wykarmianiem nieprzeliczonych rzesz ludzkich może zainteresować podróżnych. Ale właściwie jest to chyba najbezpieczniejsze miejsce do posilenia się w całych Planach Niższych. Nie ma co liczyć na kupno oręża lub magii, bo mało się one zdają w obrębie miasta, natomiast jedzenie jest porządne a tawerny porządne (jeśli tylko podróżnikowi nie przeszkadza że musi spać na łóżku zrobionych z pięciu innych ludzi).

PlotkiEdytuj

Niektórzy mówią, że miasto niedługo wstanie by pomaszerować dumnie wyprostowane. Ta wieść trwoży obywateli z dolnych partii ciała ale większość i tak jest gotowa spełnić swój obowiązek jeśli tylko takie będzie orzeczenie Głowy. Co bardziej marzycielscy mieszkańcy kłębiący się wokół Żołądka sądzą, że gdzieś na Plutonie może znajdować się drugie, podobne miasto i być może celem wędrówki jest fuzja w jeden wielki organizm.

Co pewien czas do niższych partii Korpusu dochodzą też wieści o tarciach i sporach toczących się w Głowie. Ponoć jedna ze stron mózgu nie zgadza się z tym co czyni druga dlatego wojna pomiędzy poszczególnymi częściami ciała jest nieunikniona. Jeśli by doszło do najgorszego, miasto zostanie dosłownie rozdarte na pół i będzie to koniec tego niezwykłego eksperymentu.

ŹródłaEdytuj

  • Planes of Conflict
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.