FANDOM


(Usunięcie listy, która i tak była niekompletna/jasna definicja z 5e)
 
Linia 1: Linia 1:
 
[[Grafika:Golems.jpg|thumb|250px|[[Golemy]], typowi przedstawiciele konstruktów]]
 
[[Grafika:Golems.jpg|thumb|250px|[[Golemy]], typowi przedstawiciele konstruktów]]
'''Konstrukty''' (ang. ''constructs'') to istoty stworzone, które nie przychodzą na świat naturalnie. Niektóre z nich zostały zaprogramowane przez swoich twórców do wykonywania prostych zestawów poleceń, inne zaś są obdarzone świadomością i zdolne do samodzielnego myślenia. Typowym przykładem konstruktów są [[golem]]y. Wiele stworzeń pochodzących z [[Mechanizm]]a, na przykład [[modron]]y, to konstrukty ukształtowane z surowej materii tej sfery za sprawą woli potężniejszych bytów.
+
'''Konstrukty''' (ang. ''constructs'') to istoty stworzone, które nie przychodzą na świat naturalnie. Niektóre z nich zostały zaprogramowane przez swoich twórców do wykonywania prostych zestawów poleceń, inne zaś są obdarzone świadomością i zdolne do samodzielnego myślenia. Typowym przykładem konstruktów są [[golem]]y. Wiele stworzeń pochodzących z [[Mechanus]]a, na przykład [[modron]]y, to konstrukty ukształtowane z surowej materii tej sfery za sprawą woli potężniejszych bytów.
   
 
==Źródła==
 
==Źródła==

Aktualna wersja na dzień 09:26, lut 8, 2020

Golems

Golemy, typowi przedstawiciele konstruktów

Konstrukty (ang. constructs) to istoty stworzone, które nie przychodzą na świat naturalnie. Niektóre z nich zostały zaprogramowane przez swoich twórców do wykonywania prostych zestawów poleceń, inne zaś są obdarzone świadomością i zdolne do samodzielnego myślenia. Typowym przykładem konstruktów są golemy. Wiele stworzeń pochodzących z Mechanusa, na przykład modrony, to konstrukty ukształtowane z surowej materii tej sfery za sprawą woli potężniejszych bytów.

ŹródłaEdytuj

  • Księga Potworów 5e
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.