Kolos kamienny

Kolos cielesny

Kolos żelazny

Kolos - jak sugeruje nazwa - to przypominający golema konstrukt kolosalnych rozmiarów. To magicznie stworzony automaton posiadający potęgę bliską bóstwom. Skonstruowanie dowolnego z nich wymaga użycia zarówno epickiej magii, jak i sił żywiołów.

Kolos kamienny[edytuj | edytuj kod]

Ten kolos mierzy 21 metrów i waży mniej więcej 125 000 kilogramów. Jego ciało wyciosano z kamienia, często na podobieństwo twórcy. Może wyglądać, na przykład, dokładnie jak replika samolubnego kreatora. Kamienny kolos nie mówi i nie wydaje żadnych dźwięków mogących uchodzić za mowę.

Cielesny kolos[edytuj | edytuj kod]

Ten kolos jest uosobieniem sztuki nekromantycznej. Jego śladem podąża groza i zniszczenie. Cielesny kolos ma wygląd humanoida stworzonego z gnijących kawałków ciała. Bardzo przypomina kolosalnego zombie, ale jest oczywiście konstruktem o wielkiej potędze. Złożoność tego tworu można odkryć jedynie dzięki surowej, szorstkiej, szarej skórze. Ten kolos zna wszystkie języki, jakimi posługiwał się za życia duch kontrolujący konstrukt. Jeśli jego moc zostanie wytłumiona. bełkocze we wszystkich językach, w jakich mówiły istoty, z których części ciał go wykreowano.

Żelazny[edytuj | edytuj kod]

Ten konstrukt mierzy co najmniej 24 metry wysokości, a waży około 175 000 kilogramów. Może mieć dowolny wygląd, podobnie jak kolos kamienny, zwykle jednak "posiada" jakiegoś rodzaju pancerz. Jest znacznie gładszy od kamiennego kolosa. Czasem w jednej z rąk dzierży egzotyczną broń rozmiaru wielkiego. Żelazny kolos nie mówi i nie wydaje żadnych dźwięków mogących uchodzić za mowę.

Zobacz również:[edytuj | edytuj kod]

  • Pierwotny kolos - w przeciwieństwie do innych, te zostały wytworzone przez sam świat, by chronić go w razie potrzeby. Choć dużo większe niż olbrzymie konstrukty zbudowane przez jakichś czarowników, tym tytanicznym istotom brakuje potężnych magicznych elementów i określonej woli, jakie narzucił by im kreator. W rezultacie, są znacznie mniej dynamiczne niż mniejsze kolosy wytworzone przez śmiertelników.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.