Killoren

Killoreni to nowo powstała potężna rasa istot baśniowych, będąca mieszanką cierpliwości i mocy oraz ambicji i agresji do humanoidalnych ras. Antyczne miejsca w świecie mają własną moc, właśnie z dzięki tej sile powstała ta rasa, jako odpowiedź natury na coraz większą hegemonię humanoidalnych ras. Niezależnie czy było to dzieło jakiegoś bóstwa natury, czy naturalny efekt dzikich sił przyrody, killoreni są jednocześnie młodzi i przedwieczni, niedawno pojawili się na świecie, lecz mają niepojęte powiązanie z sercem natury. Tak jak inne istoty baśniowe, killoreni mają powiązania z naturą, nie spotykane u innych ras, lecz w przeciwieństwie do swoich współbraci, nie czekają w ciemnych zakamarkach kurczących się lasów.

Są oni agresywną, ambitną manifestacją mocy i cierpliwości natury, lecz jednocześnie potrafią przechadzać się po miastach ludzi równie łatwo jak medytować na leśnej polanie. W porównaniu do ludzi i innych humanoidalnych ras, jest ich ledwie paru, lecz ich liczba stale i szybko rośnie. Do tej pory, te dobrze adaptujące się istoty baśniowe, odegrały jakąś rolę w odosobnionych konfliktach ze złymi mocami, chcącymi okraść przyrodę, ale oczywistym jest, że są oni przeznaczeni do czegoś więcej. Killoreni zaczynają odciskać znak swojego istnienia w świecie, a kilku dalekowzrocznych i uczonych mędrców zastanawia się nad konsekwencjami wzrostu ich potęgi i liczebności. Chociaż ciągle rośnie napięcie pomiędzy tą rasą a ludzkimi królestwami, to nadal killorenowie pozostają ciekawostką, a nie wrogami, dla ludzi innych ras. Mogą oni swobodnie przemieszkać się pośród ludzkich miast. Wśród innych, elfy najbardziej podzielają ich poglądy, lecz nawet one ciągle zastanawiają się nad pochodzeniem tych istot baśniowych, oraz ich roli w ostatecznym planie natury.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Z wyglądu przypominają półelfy i tak samo kobiety, i mężczyźni mają po około 160 centymetrów wzrostu. Dojrzałość uzyskują bardzo szybko, już w wieku 10 lat są w pełni rozwinięci, do tego potrafią żyć bardzo, bardzo długo, a kto wie, może nawet nigdy nie umierają, nie zmieniają się z wiekiem prawie w ogóle. Ich skóra może mieć kolory od wściekłej, żywej zieleni, po stonowany jasny brąz, zaś jej faktura w dotyku przypomina młode, elastyczne liście. W porównaniu od innych humanoidalnych ras ich kończyny są smukłe i długie. Kolor włosów i oczu, zależy zaś od aspektu natury, jaki w danej chwili manifestuje killoren.

Zdolności[edytuj | edytuj kod]

Są to istoty baśniowe, więc tak jak i one, ta rasa odporna jest na magiczne zauroczenia oraz posiada wrodzoną, sporą odporność przeciw czarom wpływającym na umysł, a także magiczne uśpienie. Podobnie jak elfy, potrafią lepiej niż ludzie widzieć w słabym świetle, to jest świetle pochodni, gwiazd czy księżyca, itp. Widzą wtedy nadal wyraźnie i postrzegają kolory. Jako istoty zrodzone z czystej przyrody, są od urodzenia bardziej przystosowani do przetrwania w dziczy, co też skutkuje "lepszą ręką" do zwierząt. Mają jednak jedną słabość. Tak samo jak wiele innych istot baśniowych, tak i killoreni źle znoszą kontakt z zimnym żelazem, posługiwanie się nim jest dla nich niezwykle trudne, a rany nim zadane są dotkliwsze.

Manifestacja Potęgi Natury[edytuj | edytuj kod]

Unikalną zdolnością tej rasy, jest pewna umiejętność, nazywa przez nich "Manifestacją Potęgi Natury". Objawia się to w następujący sposób. Każdego ranka po przebudzeniu, każdy killoren spędza parę minut na głębokiej medytacji, kiedy to nastraja siebie do jednego z aspektów natury z którą jest ściśle związany. Owo połączenie z przyrodą, manifestuje się poprzez fizyczne cechy. Wybrany aspekt utrzymuje się w mocy przez cały dzień, aż do kolejnego poranka, kiedy to killoren znów musi dokonać takiego samego wyboru. Większość przedstawicieli tej rasy przedkłada jeden z aspektów natury nad pozostałe, chociaż mogą korzystać z każdego im dostępnego. Znane są trzy aspekty wykorzystywane przez tą rasę.

Aspekt Starożytności[edytuj | edytuj kod]

Kiedy ten aspekt jest manifestowany, killoren staje się uosobieniem przedwiecznych tajemnic natury. Jego wiedza o naturze pogłębia się, sprawiając również iż sprawniej bronić mu się przed wrogimi zaklęciami, jednocześnie samemu sprawniej włada magią. Fizycznym objawem tego stanu są białe włosy i jasnobłękitne oczy.

Aspekt Niszczyciela[edytuj | edytuj kod]

Wiele ras czci naturę dla jej niszczącej siły, lecz żadna z ras nie jest takim uosobieniem tego, jak killoren będący w aspekcie niszczyciela. Ciało killorena staję się w tym aspekcie manifestacją niszczącej siły, skierowanej przeciw wrogom natury. Będąc w aspekcie niszczyciela, ta rasa może samym dotykiem zadać dotkliwe obrażenia humanoidom, przybyszom, konstruktom, śluzom, nieumarłym i wynaturzeniom. Inne rodzaje istot są odporne na tą moc, gdyż najczęściej uznawane są za sprzymierzeńców natury. Ta umiejętność jest tak niszcząca, że między jednym a drugim użyciem, musi nastąpić prawie godzinna przerwa, inaczej ciało użytkownika mogło by nie wytrzymać. Ilość użyć w ciągu dnia także nie jest stała, zależy od indywidualnych predyspozycji każdego killorena. Fizycznym objawem bycia w tym aspekcie, są czarne oczy i włosy u tej rasy.

Aspekt Łowcy[edytuj | edytuj kod]

Polowanie jest czymś na kształt uświęconego rytuału w przyrodzie, jest zobrazowaniem odwiecznego cyklu życia i śmierci. Będąc w tym aspekcie, killoreni zobowiązani są do przestrzegania tej odwiecznej tradycji natury. W tej postaci, ich zmysły wyostrzają się, tak samo jak ciała i umysły, co objawia się w lepszym ukrywaniu się i podchodzeniu do zwierzyny. W tym aspekcie oczy i włosy killorenów stają się wściekle zielone, niczym świeże liście, a skóra nabiera głębszego koloru niż to ma miejsce przy manifestacji innych aspektów.

Społeczeństwo[edytuj | edytuj kod]

Nie żyją oni w żadnym królestwie, jedynie w kilku odosobnionych społecznościach. Jak dotąd, nie uważają oni żadnego terenu za swój, zresztą definicja własności ziemi dla killorenów jest zupełnie inna niż dla innych ras. Mianowicie, widzą oni świat i ziemię, jako własność natury. Jako szafarze i manifestacje samej natury uważają oni, że mogą zabronić komuś osiedlania się i dalszego profanowania przyrody, lecz póki co ich liczba jest zbyt mała na takie działania. W tych kilku drobnych konfliktach ze złymi istotami, nie walczyli oni o jakiś teren, lecz w celu ochrony natury na danych ziemiach. Czują się komfortowo w każdym klimacie, a ich domostwa są harmonijnym połączeniem użytkowych domostw z naturalną przyrodą. Jedynie niewielka część którejkolwiek z humanoidalnych ras ma wystarczającą wiedzę o przyrodzie, żeby rozpoznać kiedy kończy się dzicz, a zaczyna dom killorenów. Typowa osada killorenów jest trudno rozróżnialna od dzikiej przyrody. Wielu z przedstawicieli tej rasy zawędrowało daleko od swojej rodzinnej wspólnoty i zamieszkało pośród humanoidalnych ras. Społeczność killorenów może wyglądać, jako kilka rodzin żyjących pośród konarów i cienia drzew lub jako pędząca grupa pośród zmrożonych stepów.

Społeczność tych istot najczęściej rządzona jest przez grupę starszych druidów i czarodziejów, lecz każdy jeden killoren poprzez samodoskonalenie może wzrosnąć i przyłączyć się do przywódców. Grupa ta jest bardziej opiekunami i doradcami niż rzeczywistymi liderami, w ogóle polityka, jeśli jakakolwiek istnieje wśród tej rasy, jest niezwykle prosta w porównaniu do knowań cywilizowanych ras.

Jednakże przez to, że liczba killorenów ciągle rośnie, to i pojawiają się różnice poglądów wśród nich. Niewielka grupa starszych killorów, która żyła pośród ludzi co najmniej sto lat, doszła do wniosku że napatrzyli się wystarczająco na ludzi i inne rasy. Postanowili oni bronić za wszelką cenę natury, tak siłą magiczną jak i fizyczną. Wielu pośród nich to radykalni druidzi i czarodzieje, a ich fanatyczne tezy coraz częściej interesują młodych killorenów, jak i wojska ludzkich królestw.

Predyspozycje rasowe[edytuj | edytuj kod]

Profesja[edytuj | edytuj kod]

Profesje jakimi zajmują się killorenowie wahają się od dzikich i gorliwych obrońców natury, aż do ciekawskich i przyjaznych studentów świata humanoidów. Ich zdolność do manifestacji różnych aspektów, sprawia że są bardzo wszechstronni. Najlepsze efekty jeśli chodzi o umiejętności, killoreni uzyskują poprzez skupienie się na jednym aspekcie natury oraz dostosowaniu się do niego. Przez swój niezaprzeczalny związek z naturą oczywistym i najczęstszym wyborem tej rasy na ścieżce rozwoju, są drogi tropiciela i druida. Bardziej jednak ciekawi są osobnicy którzy szkolą się również w innych dziedzinach, na ten przykład czarodzieje lub paladyni, jednakże nigdy nie zapominają oni o swojej misji i przynależności do przyrody.

Imię[edytuj | edytuj kod]

Killoreni sami wybierają sobie imię kiedy czują, że są już na tyle dojrzali aby wejść w dorosłe życie. Następuje to zwykle około dziesiątego roku życia. Imiona tej rasy prawie zawsze mają trzy sylaby, z których ostatnia oznacza imię plemienia czy społeczności z której pochodzą i ma podobną funkcję jak nazwisko wśród ludzi. Przykładowe imiona killorenów: Durmindin, Ennimbel, Kettenbar i Shallahai.

Wierzenia[edytuj | edytuj kod]

Killoreni najczęściej czczą naturę samo w sobie, choć niektórzy, najczęściej kapłani, wyznają Obad-Hai'a. Ta rasa nie tylko podziwia przyrodę, jest częścią niej. Istoty nie mogą nie czuć potęgi i piękna pasma gór, widząc lub mieszkając pośród nich, albo nie mogę nie poczuć spokoju przechodząc przez cichą, leśną polanę. Natura nie jest dla nich odległym ideałem, jest samym ich życiem.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.