Ki-rin z Volo's Guide to Monsters

Ki-rin

Ki-riny to szlachetne stworzenia przemierzające nieboskłon w poszukiwaniu istot, które warto by wynagrodzić za dobre, a ukarać za złe uczynki. Ki-riny przypominają jednorożce pokryte lśniącą, złotą łuską, o ciemnozłotych grzywach i ogonach. Ich oczy mają barwę głębokiego fioletu a róg i kopyta - złota nakrapianego różem. Istoty te mają głęboki, melodyjny głos. Dzięki wrodzonej zdolności telepatii są w stanie porozumieć się z każdą żyjącą istotą. W walce ki-riny są potężnymi przeciwnikami, zdolnymi zadawać straszliwe obrażenia swymi kopytami i rogiem. Ponadto posiadają zdolności rzucania czarów porównywalne do najpotężniejszych magów. Zdolność telepatii pozwala im na czytanie myśli innych i praktycznie wyklucza możliwość zaskoczenia. Ponadto mają wrodzone magiczne moce tworzenia jedzenia i wody oraz rozmaitych przedmiotów z tkaniny i drewna i nietrwałych wyrobów z metalu. Tworzone przez nie iluzje, zawierające komponenty wizualne, dźwiękowe i zapachowe trwają do momentu rozproszenia przy pomocy magii lub niewiary. Ki-riny mogą przybierać gazową postać, kroczyć w powietrzu i wpływać na pogodę. Ponadto mają swobodny dostęp do planów Astralnego i Eterycznego.

Ki-riny są istotami powietrzolubnymi i niechętnie stąpają po ziemi. Jedynie samce wchodzą w kontakty z innymi istotami, natomiast miejsce przebywania samic i młodych ki-rinów pozostaje nieznane. Ki-riny chętnie pomagają dobrym istotom w potrzebie jeśli zostają o to poproszone, lub jeśli maluczcy stają w obliczu potężnych sił zła. Z powodu swej wiary w samodoskonalenie, rzadko poświęcają uwagę problemom, które śmiertelnicy są w stanie rozwiązać samodzielnie. Ki-riny posilają się wiktuałami, które same wytwarzają. Są to często wymyślne i wykwintne potrawy, wyczarowane z dużą pomysłowością. Czasami zakładają siedziby na niedostępnych szczytach górskich lub płaskowyżach. Są to zazwyczaj wykute w skale jaskinie udekorowane magicznie wytworzonymi przedmiotami z drewna i sukna. Wystrój jest zawsze wykwintny i luksusowy. Nie brakuje bogatych szat, dekoracji, poduszek i innych wygód. Porządek utrzymywany jest poprzez kontrolowany magicznie wiatr, który wywiewa śmieci i nieczystości. Choć są hojne i pozbawione chciwości, ki-riny gromadzą nieco bogactw - ich własne wytwory sztuki, podarunki od przyjaciół i sojuszników, pamiątki z podróży, trofea wojenne a nawet okup zebrany od ukaranych złoczyńców.

Ki-riny spędzają większość czasu zajęte własnymi sprawami. Regularnie śledzą poczynania potężnych istot i ugrupowań o złych tendencjach, interweniując jeśli sytuacja tego wymaga. Swych sojuszników hojnie wynagradzają, same natomiast są znienawidzone przez siewców zła, jednak niewiele istot jest na tyle potężnych, by stawić im czoła.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.