FANDOM


Miasto Brama
Plague-Mort
Mapa Kiły-Mogiły
Kiła-Mogiła
Lokalizacja Zewnętrze
Władza Byrri Yarmoril
Mieszkańcy
Charaktery chaotyczny zły
Brama do Otchłań
Frakcje i sekty

Kiła-Mogiła (ang. Plague-Mort) to leżące na Zewnętrzu miasto-brama do Otchłani. Przypomina przepełniony zdradą kipiący kocioł tuż przed wybuchem. Miasto już kilkakrotnie było przeciągane do Otchłani, jednak za każdym razem na jego miejscu wyrastało nowe, o tej samej nazwie i tym samym, zdradzieckim charakterze.

StrukturaEdytuj

Kiła-Mogiła składa się z zasypanego gruzem skupiska rozwalających się domostw, źle utrzymanych szop i chałup i otwartych rynsztoków, otaczających potężne, złociste iglice rezydencji Arcylektora - władcy miasta. Powietrze jest tu chłodne i niezdrowe a ulice pełne pokasłujących chorych. Nieliczne rosnące tu rośliny to chwasty, żmijowe pnącza i kolczaste krzewy.

Najlepiej utrzymaną częścią miasta jest Aleja Kupców, pełna sklepów o ozdobnych fasadach i ulicznych kramów. Sklepikarze sprzedają żywność i towary o wątpliwej jakości. Wyjątkiem jest broń, bardzo ceniona i względnie niedroga. Można tu spotkać wielu macherów, jednak na mocy niepisanego porozumienia pomiędzy krwawnikami panuje tu zawieszenie broni i rzadko przelewa się krew. Jest to właściwie najbezpieczniejsza część miasta.

Brama do Otchłani znajduje się w położonym najbardziej po lewej, jednym z trzech łuków stanowiących bramę do rezydencji władcy miasta. Bije z niego odór śmierci i zdrady, zakłócając działanie magii w mieście - wszystkie rzucane tu czary nekromantyczne działają trzy razy silniej niż zazwyczaj.

WładzaEdytuj

Władcą Kiły-Mogiły jest Arcylektor Byrri Yarmoril, diabelstwo znane ze swej siły i przebiegłości. Byrri jest skrajnie podejrzliwy, widząc w każdym potencjalnego następcę, zgodnie z miejscową tradycją szykującego się do wbicie mu noża w plecy. Jego lochy są pełne prawdziwych i domniemanych szpiegów i zdrajców i sukcesywnie uzupełniane spośród zastępów najzdolniejszych miejskich krwawników.

W rzeczywistości Byrri służy władcom Otchłani a jego zadaniem jest takie zarządzanie miastem, aby przekroczyło granicę między planami, dostarczając tanar'ri nowych terenów i dusz. Tak jak jego poprzednicy, musi być nieustannie czujny, gdyż biesy nie znoszą niekompetencji.

MieszkańcyEdytuj

Najpotężniejszą grupą wśród mieszkańców miasta są Ogary, paramilitarna zbieranina diabelstw, kambionów i alu-biesów, którzy robią to co mają ochotę i biada wszystkim, którzy staną im na drodze. Są lojalni i usłużni wobec Arcylektora, gdy tylko jednak wypatrzą jego słabość, ich przywódca uderza, usiłując zająć jego miejsce. Ogary nocują na podłogach rezydencji Arcylektora lub w miejskich tawernach, do których akurat ich przywiało.

Ogary są policją i sądem Kiły-Mogiły, mordując na miejscu każdego, kto nie przypadnie im do gustu. Wyjątkiem są ci, którzy zwrócili na siebie uwagę samego Arcylektora. Ci są wtrącani do jego lochów, których nikt nigdy nie opuszcza.

MiejscaEdytuj

Kiła-Mogiła bardzo chętnie przyjmuje kupców, o ile oczywiście płacą odpowiednie łapówki i wydają stosowną ilość brzdęku w miejscowych gospodach. Można tu także znaleźć rozrywki wszelkiej maści, poczynając od ulicznych ladacznic a kończąc na wysublimowanych przyjemnościach ukrytych przed wzrokiem postronnych w głębokich piwnicach. Jest tu wielu złodziei, oszustów i awanturników, a także najemników szukających pracodawców.

Najpopularniejszą gospodą dla wędrowców, oczajduszów i szalonych magów jest Oko Smoka - zadymiony przybytek oszustów, serwujący rozwodnione wino, przypalone zupy i czerstwy chleb. Właścicielem jest Biała Blizna, ponury jednouchy drow, kolekcjonujący odcięte małżowiny. Jego gospoda jest tania a rozsądni goście unikają narzekania i nadmiernego kłapania jadaczką.

Złoty Gryf to mordownia uważana przez Ogarów za swoją. Nieproszeni goście rzadko wychodzą stamtąd cali.

Najwykwintniejsze jadło w mieście serwują leżące w Alei Kupców Słodkie Kiełbasy Larissy, sklep mięsny słynny ze smakowitych i niespotykanych nigdzie indziej wyrobów.

W Alei Kupców leży też Fiolka Truciciela, gdzie Laran Susspurus sprzedaje lekarstwa, trucizny, kwasy i jady wszelkich rodzajów. Można u niego nabyć również antidota.

Bieżące wydarzeniaEdytuj

Nowoprzybyła grupa najemników z Planu Materialnego, zwąca się Oświeconymi poczyna sobie coraz śmielej, maltretując miejscowych oczekujących. Gromadzą się zwykle w Gospodzie Pod Dzwonem i Gwizdkiem. Ich przywódcą jest młody, okrutny czarodziej Zielony Marvent, posługujący się znakiem zielonego oka we wnętrzu piramidy. Oświeceni szykują się do wojny z Ogarami, która rozstrzygnie kwestię władzy w mieście.

Information icon.svg Zobacz więcej w osobnym artykule: The Eternal Boundary.

ŹródłaEdytuj

Miasta Bramy
Doskonałość Brama Kupiecka Ekstaza Faunel Matecznik
Wytrwałość ↑Dobro↑ Glorium
Automata ←Praworządność Sigil Chaotyczność→ Xaos
Rigus ↓Zło↓ Harmider
Żebra Pochodnia Beznadzieja Klątwa Kiła-Mogiła
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.