FANDOM


Khin-Oin

Przekrój Khin-Oin oraz opis najważniejszych pięter.

Khin-Oin, Wieża Wyczerpania (ang. Khin-Oin, The Wasting Tower) wykonana z obdartego ze skóry kręgosłupa pierwszego boga, który próbował zadrzeć z yugolothami. Yugolothy przemieniły go w fortecę, gdzie knują swoje intrygi zdominowania wieloświata. Choć rzekomo zawsze walczą, to tak naprawdę mają plan ogólny obrócenia reszty stworzenia pod kontrolę yugolothów.

Mówi się, że wieża pnie się 10 kilometrów ponad powierzchnią gruntu oraz 10 kilometrów wgłąb. Bez względu na prawdę, jest wielka. Osoba spoglądająca w górę z samego dna widzi masywny kręgosłup od dawna nieżyjącego kolosa wiszącego ponad nim. Jedna główna kolumna wykrzywia się w niebo Oinos, z pomniejszymi wieżami zbudowanymi na jej ścianach wzdłuż całej rozciągłości. Można sobie jedynie wyobrazić jak daleko pod ziemię się one ciągną.

Śpiewka niesie, iż yugolothy zrodziły się w tym miejscu, że zostały stworzone głęboko w czeluściach pod wieżami. Nikt nie zna prawdy, lecz jest wiadome iż w całym spisanym czasie nikt prócz yugolothów nie trzymał kiedykolwiek pieczy nad wieżą. Oczywiście, jest to bardziej testament ich zdolności do współdziałania w obliczu przeciwności niż ich wprawie do pracy zespołowej.

Wszelkiej maści polityka rozgrywa się w Khin-Oin. Gnieździ się tu wielu ultrolothów, a każdy z nich ma swoją własną idealną wizję. I każdy próbuje przekonać innych do swojej wizji. Oczywiście, zdają sobie wszyscy sprawę z niewielkiej szansy na zjednanie pozostałych, toteż angażują się w fizyczne "debaty". Każdego dnia sale wybuchają zażartymi walkami kiedy jedna czy druga frakcja zdecyduje się ruszyć po większą władzę.

Zmarnowana postać Oinolotha czuwa nad tym wszystkim. Choć teoretycznie odpowiada za wysiłki yugolothów na Szarych Pustkowiach, w rzeczywistości Oinoloth jest zbyt zajęty utrzymywaniem własnej niepewnej pozycji w Wieży Wyczerpania, grając po stronach przeciwnych frakcji. Obecnimi czasy, yugoloth imieniem Mydianchlarus włada wieżą (ultroloth/NZ). Przez ostatnie kilka lat Mydianchlarus zdołał obalić Anthraxusa, uprzednio panującego Oinolotha. Obecnie nowy władca usiłuje utrzymać zbudowaną przez lata władzę i zgromadzić dla siebie nieco więcej.

Pomimo wewnętrznych walk, yugolothy współdziałają zaskakująco dobrze w obliczu zewnętrznej siły. Zapominają wszelkich przeszłych różnic w chwili obrony; zdaje się, iż bardziej wszystko inne, yugolothy pragną utrzymać sekrety wieży z dala od wpadnięcia w niepowołane ręce - jakiekolwiek poza ich własnymi.

Cechy wieży są nie mniej niż zadziwiające. Oczywiście, kiedy osoba zda sobie sprawę iż cały obiekt ma 20 lub więcej kilometrów od szczytu do dna oraz na dwa kilometry szeroki, nietrudnym jest zrozumieć dlaczego Khin-Oin jest jednym z najbardziej cenionych kufrów w wieloświecie.

Władający wieżą może rozkazywać chorobom Oinos, kiedy przywdzieje okrycie Oinolotha, modyfikując bądź niwelując jak mu się podoba. Nie trzeba być ultrolothem by przywdziać tę odpowiedzialność, choć są oni jedynymi, którzy tego do tej pory dokonali. Każdy kto dotrze na szczyt wieży przez wszystkich yugolothów, pokona Oinolotha i zawładnie mocami spoza Oblężenia Boleści (ang. Siege Malicious), może przejąć władzę. Oczywiście, płaci za to cenę swojego wyglądu; Oblężenie Boleści na zawsze zmienia tego, kto w nim zasiądzie.

Pomieszczenia i piętra wieży zdają się nie mieć końca. Kadzie rozpłodowe, magiczne laboratoria, komnaty medytacyjne, planetaria, mapy innych planów, apartamenty ultrolothów, piętra będące same w sobie polami bitewnymi i ćwiczebnymi - te jak i wiele innych można tu odnaleźć. Zajęłoby osobie całe dekady przejść przez wszystkie pokręcane przejścia Khin-Oin oraz całe tysiąclecia by poznać jej sekrety.

ŹródłaEdytuj

  • Planescape - Planes of Conflict
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.