FANDOM


Kelpie

Kelpie

Kelpie to rodzaj wodnych, wyjątkowo krwiożerczych istot baśniowych. Zamieszkują rzeki, jeziora, stawy i inne zbiorniki wodne wystarczająco głębokie, aby można było w nich utopić ofiarę przed pożarciem.

Z wyglądu kelpie przypominają potężne rumaki bojowe o czarnych jak węgiel oczach. Ich ciała ociekają wodą i są pokryte kawałkami gnijących wodorostów. Otacza je odór śmierci i rozkładu. Konie reagują na ich obecność trudnym do opanowania niepokojem. Kelpie mogą też przybrać ludzką postać, jednak nawet wtedy towarzyszy im specyficzna, niepokojąca aura. Jako ludzie mają długie, kręcone włosy, groźne oczy i nieprzyjemny głos. Ubrane są w postrzępione łachy, cuchnące wilgocią i zgnilizną. W tej postaci kelpie często udają rybaków, myśliwych lub zagubionych wędrowców. Ich ulubioną taktyką jest jednak pozorowanie topienia się na środku jeziora, w celu zwabienia ofiar na głęboką wodę. Przeszukanie dna jeziora czy rzeki zamieszkiwanej przez kelpie pozwala na odkrycie przerażającej ilości kości i innych szczątków, zalegających dno.

W walce kelpie posługuje się podstępem i urokami. Oprócz zwabiania ofiar na głęboką wodę, czasem czai się pod jej powierzchnią, czatując na nieświadomych zagrożenia pływaków lub żeglarzy. Kiedy ofiara znajduje się w dogodnym miejscu, kelpie przybiera naturalną, końską postać i wciąga ją pod wodę przy pomocy paszczy i kopyt.

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.