Sferopedia
Advertisement

Kambion w piątej edycji D&D

Kambion

Kambion

Wychodzą z łona matki, by szerzyć zepsucie w Wieloświecie. Jak ich nie kochać?

- Baba Jaga

Chociaż termin "kambion" jest często stosowany przy dowolnym humanoidalnym półczarcie, prawdziwy kambion powstaje z związku potężnego ojca tanar'ri i planokrwistej matki - często diabelstwa. Odrzucone nawet przez swoich demonich ojców, kambiony używają swojej zdolności alternatywnej formy by ukryć się pośród humanoidów i zebrać informacje które mogą wymienić na władzę i prestiż których pożądają.

Potężniejsze kambiony[]

Kambion z wysoką inteligencją zazwyczaj obierają rozwój w klasie kapłana. Inne kambiony obierają rozwój jako łotrzyk, a czasami jako skrytobójca. Wyżsi rangą kambiony markizi i baroni powstają z związków władców demonów z żeńskimi humanoidalnymi półczartami. Kambiony baroni i markizi są znacznie bardziej uwodzicielscy niż zwykłe kambiony i mogą na życzenie używać zauroczenia osoby jako zdolności czaropodobnej. Wielu posiada rozwój w klasie czarodzieja, łotrzyka lub skrytobójcy.

Dungeons and Dragons Ten fragment dotyczy 5.0 edycji Dungeons and Dragons.

Kambion to potomek czarta (zwykle sukkuba lub inkuba) i humanoida (zwykle człowieka). Dziedziczy cechy po obu rodzicach, ale rogi, skórzaste skrzydła i umięśniony ogon zdradzają jego nieziemskie pochodzenie.

Źródła[]

  • Expedition to the Demonweb Pits
  • Księga Potworów 5e
  • Planescape Monstrous Compendium Appendix I
Advertisement