Sferopedia
Advertisement

Jaszczurzy zmienni

Jaszczurzy zmienni zawdzięczają swoje pochodzenie ludziom i naturalnym likantropom które posiadały zdolność przybierania form dinozaurów. Ta gadzia rasa nie może przyjąć pełnych form dinozaurów jak ich likantropi kuzyni, lecz nadal mogą manifestować dzikie jaszczurze cechy poprzez przemianę którą zwą "zmienianiem."

Niewielu wie wiele o historii jaszczurzych zmiennych, czy są to członkowie tej rasy czy wyjątkowo odważni uczeni innych. Pomimo, że rasie brakuje w wiedzy o jej początkach nadrabiają legendą i głęboko zakorzenionemu przekonaniu. Wedle ich wiedzy, jaszczurzy zmienni są niedobitkami głębinowej katastrofy która zrujnowała odległą wyspę znaną obecnie jedynie jako Wyspa Grozy. Otoczona przez poszarpane rafy i zamieszkana przez dzikie stworzenia nie spotykane nigdzie indziej na świecie, legendarna wyspa pielęgnowała nieokiełznany dotychczas hojny, dżunglowy raj. Przodkowie jaszczurzego zmiennych przybyli by zamieszkać na tej wyspie i rośli w dostatku, wznosząc wielkie miasto znane jako Thanaclan.

Chociaż szczegóły tragedii, która doprowadziła do upadku Thanaclan pozostają tajemnicą, jaszczurzy zmienni opowiadają o okropnościach powstających z morza by skazić całą wyspę nienaturalnymi mocami. Wypaczając wiele stworzeń dżungli w gigantyczne, niszczycielskie bestie, skaza dotknęła również wielu ludzi Thanaclan. Dla niektórych oznaczało to transformację w różnorodne plugawe abominacje, podczas gdy inni zostali scaleni z nowymi brutalnymi stworzeniami wyspy. Ci nieszczęśni ocaleńcy Thanaclanu zostali zmuszeni do dzielenia swoich ciał z drapieżnymi instynktami nienaturalnie stworzonych dinozaurów, stali się pierwszymi jaszczurzymi zmiennymi.

Wiele ze świeżo stworzonych jaszczurzych zmiennych było przytłoczonych przez swoje powstające gadzie instynkty, szarżując w dżungle i same stając się niewiele więcej niż zwierzętami. Inni zjednoczyli się by utworzyć barbarzyńskie społeczności które również przemieściły się głęboko w najskrytsze doliny gęstych dżungli wyspy. Inspirowane swoją nową animalistyczną krwią, te samotnicze plemiona zaczęły czcić wielkie dinozaury które zwą teraz krewnymi. O ile wiadomo, kontynuują swój krwawy kult do dziś.

Nieliczni jaszczurzy zmienni którzy odmówili popadnięcia w dzikość uciekli z wyspy i rozsiali się po świecie, usiłując znaleźć schronienie wśród ludów i krajów które odkryli. Obawiając się potwornych zmian jaszczurzych zmiennych, przybysze którzy napotkali uchodźców postrzegali ich jedynie jako odmieńców i potwory. A zatem jaszczurzy zmienni żyją ukrywając się pośród ras które obawiały by się i obrażały ich gdyby ich sekrety zostały ujawnione. Pomimo że obecnie się kryją, wszyscy jaszczurzy zmienni znają opowieści o starożytnej wyspie ich pochodzenia i śnią o dniu odzyskania jej jako swojej własnej ojczyzny

Jaszczurzymi zmienni są unikalną rasą która rzeczywiście się rozmnaża. Gdy rozmnażają się ze zwykłymi ludźmi, tworzą ludzkie potomstwo; jednak w rzadkich przypadkach, jeśli dwójka takich dzieci (lub nawet wnuków) spotka się i stworzy własne dziecko, czasami dają życie jaszczurzym zmiennym.

Zobacz też[]

Źródła[]

  • Dragon Magazine #328
Advertisement