Jaszczurzy król

Jaszczurza królowa

Jaszczurzy królowie (ang. Lizard kings) (lub jaszczurze królowe, jak zwie się samice) są rezultatem rozmnażania demonów z jaszczuroludźmi. Gdy jaszczurzy król rozmnoży się z innym jaszczuroludziem, około 20% potomstwa jest jaszczurzymi królami; reszta jest zwyczajnymi jaszczuroludźmi. Gdy młodzi jaszczurzy królowie w plemieniu osiągną dorosłość, wszystkie poza najsilniejszymi są składane w ofierze. Jaszczurzy król przypomina jaszczuroludzia, chociaż jego łuski są w ciemniejszym odcieniu zieleni i zawsze ma wyraźne demoniczne cechy. Typowy jaszczurzy król przewodzi plemieniu jaszczuroludzi. Jaszczurzy królowie mówią smoczym.

Pierwsza edycja[edytuj | edytuj kod]

Jaszczurczy król jest wariacją jaszczuroczłeka - wyższą, bardziej inteligentną i bardziej człekopodobną niż zwykły przedstawiciel ich rodzaju. Zamieszkuje wilgotne tereny, zwykle przy podziemnej rzece lub jeziorze. Trzyma przy sobie od 10 do 100 jaszczurczych wyznawców lub strażników, od których wymaga dwóch ofiar z ludzi co tydzień. Ci wyznawcy zawsze dołożą starań by sprostać wymaganiom swojego króla, bo gdy zabraknie ofiar z człowieka do zjedzenia, ten nadrobi to sobie dwójką własnych sług za każdego niezłożonoego w ofierze człowieka.

Trójząb jaszczurczego króla jest straszną bronią, która przy udanym ataku przebije przeciwnika, podwajając obrażenia. Jednakże te właściwości trójzębu działają tylko, gdy dzierży go jaszczurczy król. Mędrcy od wielu lat zastanawiali się nad tą szczególną cechą broni, ale jak dotąd niczego nie odkryli - trójząb jaszczurczego króla działa w rękach normalnego człowieka jak normalny trójząb.

Jaszczurczy król jest dużo szybszy i wytrzymalszy od zwykłego jaszczura, jego ataki zadają wyższe obrażenia i jest nieco wyższy (ma około 2,4 metra wysokości). Cechuje się jednak słabszym pancerzem. Jego charakter jest chaotyczny zły - poza tymi cechami nie odróżnia się od jaszczuroludzi.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.