Sferopedia
Advertisement

Jarilith

Jarilithy, elita łowczych bestii Otchłani, to przerażające kotowate istoty zrodzone z koszmarów tysięcy pokoleń śmiertelników.

Opis[]

Demon ten przypomina nieco przerośniętego samca lwa ozdobionego przepyszną grzywą. Ze szczęk wyrastają długie kły, a pazury są jeszcze dłuższe. Krwistoczerwone futro stworzenia zdradza demoniczne pochodzenie. Demon atakuje jednak tak szybko, że większość ofiar zdąży jedynie poczuć słabą woń siarki.

Charakter[]

Jarilithy wyczuwają słabość, a niemal wszystkie inne istoty są przy nich słabe. Ich charakter jest zawsze chaotyczny zły.

Zwyczaje[]

Gustują w mięsie demonów i chętnie polują na ulubioną zwierzynę na pustyni, w dżungli, na pustkowiach i w lasach. Za pomocą węchu jarilithy wykrywają zbliżających się wrogów, oraz tropią i wyszukują ukrywających się. Posiadają wrodzony talent do cichego poruszania się i ukrywania, zwłaszcza w wysokiej trawie.

Znana jest ich niechęć do poddaństwa i uległości, więc nawet najpotężniejsze balory muszą się z nimi obchodzić ostrożnie. Jarilithy nie mówią, ale rozumieją otchłanny. Między sobą porozumiewają się bezgłośnie, dzięki telepatii. Oprócz samotnych osobników i par, czasem tworzą stada liczące od 6 do 10 osobników.

Walka[]

Jarilith walczy bezpośrednio i bezkompromisowo. Z reguły zadaje straszliwe obrażenia dzięki potężnemu atakowi i lepszym krytykom. Najchętniej atakuje z zasadzki, aczkolwiek taka dodatkowa przewaga często nie jest mu potrzebna. Gdy jarilith skacze do walki, może wykonać akcję pełnego ataku, nawet jeżeli wcześniej się poruszał.

Gdy jarilith trafi ugryzieniem przeciwnika mniejszego niż on, próbuje rozpocząć zwarcie w akcji darmowej która nie prowokuje ataku okazyjnego. Jeśli uda mu się przytrzymać ofiarę, może w tej samej rundzie zacząć rozszarpywać ją pazurami dwa razy na rundę.

Moce[]

Gdy jarilith szarżuje lub wykonuje pełen atak, wzbudza grozę w promieniu 9 metrów we wszystkich istotach które mają mniej Kości Wytrzymałości lub niższy poziom niż on. Każda potencjalna ofiara musi zdać rzut obronny na Wolę - porażka oznacza wstrząśnięcie, które trwa aż do opuszczenia obszaru tej zdolności. Sukces w rzucie obronnym przyznaje dobową odporność na tę cechę jarilitha.

Jarilith dysponuje gamą zdolności czaropodobnych, któych używać może do woli: ciemność, jasnosłyszenie/jasnowidzenie, wykrycie dobra, wykrycie prawa, wykrywanie myśli, zagłada.

Raz dziennie jarilith może przyzwać na pomoc innego jarilitha, z szansą powodzenia 35%.

Zobacz również[]

Źródła[]

Advertisement