Sferopedia
Advertisement
Bóstwo
Orc group p149.jpg
Ilneval (drugi od lewej)
Ilneval
Tytuł(y) Przywódca Stada, Czyniący Wojnę, Oficer Gruumsha
Symbol Zakrwawiony długi miecz
Plan Ojczysty Nishrek
Ranga mocy pomniejsze bóstwo orków
Charakter neutralny zły
Dziedziny wojna, walka, wielka przewaga liczebna, strategia
Domeny Orkowie, Planowanie, Wojna, Zło, Zniszczenie
Ulubiona broń Miażdżyciel Wrogów (długi miecz)
Zwierzchnik

Symbol Ilnevala

Ilneval (il-ne-wal) jest odważnym przywódcą wojennym, zawsze pierwszym w ataku, prowadzącym do zwycięstwa i zniszczenia przeciwnika. Jednak zanim bitwa się rozpocznie, rozważnie planuje strategię, aby zmaksymalizować szanse triumfu i zadać wrogom jak najbardziej dotkliwe straty. Jest bardziej przebiegły niż Bahgtru i niemal tak samo silny. Jego odwaga inspiruje do lojalności, której jednak nie przekłada nad życie podwładnych. Nie dopuszcza, by ktokolwiek kwestionował jego pozycję i systematycznie niszczy potencjalnych rywali. Uważany jest za patrona potężnych rasowych mieszanek orków, zwłaszcza orko-ogrów (ogrillonów) i tanarukków. Kościół Ilnevala jest instytucją cieszącą się w plemionach orków dużym szacunkiem i ustępuje znaczeniem jedynie kościołowi Gruumsha, z którym współpracuje na pohybel innych wyznań. Wielu z jego kapłanów służy jako oficerowie w plemiennych armiach, odpowiadając jedynie przed swoim wodzem. Chociaż to kościół Gruumsha ma prawo wzywać orków do walki, na wyznawców Ilnevala spada obowiązek dowodzenia podzielonymi plemionami przeciwko wspólnemu wrogowi. Kapłani i adepci Ilnevala modlą się o czary o zmierzchu, przygotowując się do nocnych bitew. Kościół celebruje niewiele świąt, poza symbolicznym składaniem hołdu w dni poświęcone Gruumshowi, co stanowi pokaz lojalności w stosunku do Jednookiego Boga, bowiem sam Ilneval nie jest zainteresowany rozpamiętywaniem minionych bitew, a jedynie planowaniem nadchodzących. Największa uroczystość w roku przypada na Zielone Trawy, kiedy kapłani Ilnevala zbierają orczych wojowników, aby zorganizować najazdy na cywilizowane ziemie w orgii zniszczenia i przemocy. Wielu kapłanów Ilnevala posiada rangi w klasie wojowników, a jedynie adepci z najbardziej prymitywnych plemion są wieloklasowcami jako barbarzyńcy.

Historia/związki[]

Ilneval służy Gruumshowi jako oficer i dowodzi armiami Jednookiego Boga wtedy, kiedy jego pan nie ma na to ochoty. Zniszczył już wcześniej kilku półbogów, a teraz próbuje podkopać pozycję Bahgtru. Gruumsh mu nie ufa i ma ku temu powody, Ilneval jednak zachowuje na razie pozory lojalności, bo jak na razie Gruumsh i jego syn tworzą jednolity front. Ilneval nienawidzi zarówno Shargaasa jak i Yurtrusa, ponieważ ich potajemne działania pachną według niego tchórzostwem. Jest jednak na tyle bystry, by skutecznie używać swych umiejętności w bitwach z bóstwami innych panteonów. Choć rywalizuje z innymi bóstwami orków, podobnie jak one nienawidzi bóstw goblinów, krasnoludów i elfów oraz wszystkich pozostałych tradycyjnych wrogów swego panteonu, i nigdy nie zdradzi swej rasy.

Dogmat[]

Siła to funkcja umysłu i ciała. Trenuj i mysi, przygotowując się do wojny, ponieważ całe życie jest niekończącą się walką. Zjednocz swoje plemię w wielką armię, ponieważ w ilości tkwi siła, jeśli tylko jednostki potrafią ze sobą współpracować. Gdy nadejdzie czas bitwy, rzucaj się w jej środek i niechaj krew rozpryskuje się wokół ciebie. Jedynie dzięki osobistej odwadze udowadniasz, że nadajesz. się na przywódcę.

Panteon orkowy
Bahgtru | Gruumsh | Ilneval | Luthic | Shargaas | Yurtrus
Advertisement