FANDOM


Illumianin

Illumianie

Illumianie są kontemplacyjnymi humanoidami, popędliwi i ambitni, uczeni od młodego wieku do opanowania każdego pola studiów.

OsobowośćEdytuj

llumianie mają skłonność do bycia nieco ostrożnymi, wybierając badanie sytuacji i opracowanie planu przed działaniem. Są również dumne ze swojego dziedzictwa jako illumian, wychwalając ogólnie cnoty illumian i swojej kabały, w szczególności każdemu kto posłucha.

Opis fizycznyEdytuj

Illumianie wyglądają niczym ludzie którzy pierwsi nauczyli się Rytuału Słów Uczynionych Ciałem — bladoskórzy i nieco wyżsi niż przeciętni. Więcej niż połowa illumian jest łysa, podczas gdy reszta posiada czerwono lub blond włosy blond. O zaroście niemal się nie słyszy. Oczywiście, ich najbardziej znaczącymi cechami są świetlne pieczęcie które szybują nad ich głowami, krążąc bez końca. Illumianie — nawet ubodzy — preferują najdroższe odzienie na jakie mogą sobie pozwolić, z pięknym haftem, długimi szatami, pelerynami i wieloma warstwami. Ich gruby ubiór sprawia że illumianie wydają się więksi i bardziej muskularni niż są w rzeczywistości. Illumianie posiadają wielką niechęć do brudu i biorą trud utrzymania swoich ubrań czystymi, nawet w dziczy lub podziemnym otoczeniu. Wyszukany makijaż twarzy jest również powszechny pośród illumian, zwłaszcza starszych, którzy już połączyli się w pary dla swojej kabały. Podczas gdy część ludzi nosi makijaż by wyglądać bardziej atrakcyjnie, illumianie noszą go z przeciwnego powodu: by trzymać innych na dystans. Czym bardziej krzykliwy i obcy jest makijaż jednostki, tym większa szansa że życzy sobie być pozostawionym samotnie.

RelacjeEdytuj

Illumianie traktują ludzi jako bratnie dusze, lecz pozostają nieco odlegli—mimo wszystko, illumianie porzucili czyste człowieczeństwo za sobą gdy podjęli się Rytuału Słów Uczynionych Ciałem. Elfy są podziwiane za ich długą długość życia, miłość do nauki i talent w magii, podczas gdy krasnoludy są traktowane jako wytrawni rzemieślnicy lecz z niewiele więcej do zaoferowania. Illumianie skonfrontowani z gnomami i niziołkami czasami pozwalają odrobinie paternalizmu przesączyć się przez ich starania bycia uprzejmym, podświadomie traktując mały lud niczym dzieci. Kiedykolwiek mogą, illumianie szukają wspólnego języka z gatunkami które demonstrują miłość do nauki, takich jak smoki i przybysze. Odwrotnie, illumianie uznali githyanki jako nieprzejednanych wrogów od kiedy githyanki odkryły i splądrowały illumiańską Wysoką Bibliotekę na Planie Astralnym. Z wyjątkiem tych Kryptoszeptnych kabał illumian brzydzących się nieumarłymi.

CharakterEdytuj

Kabały które tworzą kręgosłup illumiańskiego społeczeństwa zachowują kodeksy honorowe, których przestrzegania oczekuje się od członków, więc illumianie posiadają skłonność ku praworządnym charakterom. Kabały bełkotu poszukują mocy w nieporządku i zmyślonych słowach, a więc posiadają bardziej chaotyczne tendencje.

Ziemie illumianEdytuj

Illumianie często formują małą społeczność z dala od cywilizacji, gdzie są wolni by tworzyć swoje plany bez zewnętrznej ingerencji. Część kabał (lub grupy sprzymierzonych kabał) zajmuje budynki lub ich sąsiedztwo w głównych ludzkich miastach, gdzie ostatecznie ich wygląd przestaje wzbudzać szczególną ciekawość. Wiele kabał posiada dostęp do magicznego portalu który przenosi illumian do Cienistego Miasta Elirhondas, ludnej metropolii w której illumianie stanowią przytłaczającą większość populacji.

ReligiaEdytuj

Illumiańscy kapłani czczą głównie Tarmuida, Pierwszego Mówcę, który opracował rytuał Słów Uczynionych Ciałem i wypowiedział słowa które stworzyły illumian wieki temu. Od tego czasu niewiele innych illumian — głównie ci którzy uczestniczyli w pierwszym Rytuale Słów Uczynionych Ciałem—została wyniesiona do boskości przez wykonanie ostatecznej Wypowiedzi.

JęzykEdytuj

Illumianie mówią językiem który odkrył Tarmuid (lub opracował, według części kabał), magicznym językiem który zasilił rytuał który stworzył pierwszych illumian. Nawet niemowlęta mogą mówić illumiańskim —powoli i nieporadnie — w kilka dni po urodzeniu. Nieillumianie nie mają instynktownego zrozumienia języka i odkrywają że jest bardzo trudny do nauki. Ponieważ nie są magicznie przepełnieni językiem tak jak illumianie, inni mówiący illumiańskim nie otrzymują mocy z setek pieczęci które formują alfabet języka.

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.