Hydra

Hydra

Hydry to wielkie, czworonogie gady posiadające od 5 do 12 głów. Każda z głów posiada odrębną świadomość i może atakować niezależnie od pozostałych, natomiast korpus żyje i jest w pełni funkcjonalny dopóki choć jedna z głów pozostaje przy życiu. Po odcięciu głowy, jej tętnice szyjne zamykają się natychmiast, zapobiegając utracie krwi. Ciało hydry ubarwione jest na brązowo, z żółtawym lub szarym podbrzuszem. Oczy tych istot mają kolor bursztynu a zęby żółte lub białe. Hydry są uważane za szczególnie niebezpiecznych przeciwników ze względu na zdolność do zaatakowania pojedynczego śmiałka nawet czterema głowami na raz. Niewiele wiadomo o ich trybie życia, oprócz tego że zamieszkują zwykle posępne okolice i żyją samotnie, łącząc się w pary tylko na czas godów. Smoki nie przepadają za tym gatunkiem i dość często polują na nie.

Drakohydra[edytuj | edytuj kod]

Drakohydra

Zawsze ma od 2 do 5 głów, jest spokrewniona z smokami.

Morska hydra[edytuj | edytuj kod]

Są to hydry, które zaadaptowały się do wody; mają płetwy zamiast nóg. Poza tym są identyczne z ich lądowymi krewniakami.

Gulguthydra[edytuj | edytuj kod]

Gulguthydry powstają z połączenia otyugha z hydrą. Posiadają 6 (w drugiej edycji) lub 4 głowy, a także dwie macki.

Hydra Lernejska[edytuj | edytuj kod]

Po odcięciu głowy hydrze lernejskiej, w jej miejscu natychmiast wyrastają kolejne dwa łby. Choć usychają one po niedługim czasie, zazwyczaj jest on wystarczający by obrócić walkę na korzyść istoty. Maksymalną liczbą głów jaką może osiągnąć ta istota jest 12. Jedynym sposobem na zapobiegnięcie wyrośnięciu dodatkowych głów jest błyskawiczne przypalenie miejsc odcięcia ogniem lub kwasem. Hydrami lernejskimi mogą być równocześnie kriohydry i pirohydry. Począwszy od edycji 3.5 wszystkim hydrom odrastają głowy, więc rodzaj ten praktycznie nie istnieje.

Kriohydra[edytuj | edytuj kod]

Poza zwykłymi zdolnościami, ubarwione na purpurowo-brązowo kriohydry potrafią ziać stożkiem zimna, na które są jednocześnie odporne. Są jednak podatne na ataki z użyciem ognia. Kriohydry zamieszkują Plan Parażywiołu Lodu.

Pirohydra[edytuj | edytuj kod]

Oprócz standardowych zdolności te czerwonawe hydry potrafią ziać stożkiem ognia, na który są jednocześnie odporne. Są jednak podatne na ataki z użyciem zimna. Pirohydry zamieszkują Plan Żywiołu Ognia.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.